Mesut Yar gazeteciliği bıraktı, belediye başkanlığına aday oldu

Mesut Yar CHP'den belediye başkan aday adayı olduğunu duyurdu

ads ads ads ads
06/12/2023

ads
Mesut Yar gazeteciliği bıraktı, belediye başkanlığına aday oldu

Türkiye'nin ünlü gazeteci ve sunucusu Mesut Yar, Sabah saatlerinde sunduğu programda CHP'den Datça ilçe belediye başkanlığı görevine aday adayı olduğunu duyurdu. Mesut Yar açıklamasında, 20 yıldır Datça'da olduğunu belirterek ailesinin yaşadığı ilçeye mutluluk ve huzur getirmek için aday olduğunu belirtti.

"20 yıldır Datça'da yaşayan bir kardeşiniz olarak hazırım"

Mesut Yar sabah programında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"1900'lerin sonlarında bir arkeolog ve gazeteci olarak belgesel yapmak için gittiğim Datça isimli ilçemize, ondan 10 sene sonra kadar Can Yücel sayesinde bir kez daha gitmiştim. Can babanın vasiyeti, Datça'da mutlu bir hayat geçirebilmekti. 20 yılını Datça'da geçirmiş bir kardeşiniz olarak, memleketin en ücra köşesini mutlu etmeye, biraz farklı sözler söylemeye, biraz mutlu ve mesut etmeye gidiyorum. Tarafım her zaman doğru ve hakikatin yanında olmak. Tek bir kırmızı çizgim var, bu ülkenin kurucu lideri ve kurucu ilkeleri. Başkumandan Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde, yaklaşık 60 yaşına geliyorum, hayatımı bu şekilde sürdürme sözünü babaanneme vermiştim".

06/12/2023 16:36
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Mesut Yar
MANŞETLER

HK TÜRKİYE

Evlatlık olduğunu öğrendi, 47 yıl sonra gerçeğin peşine düştü!

HK TÜRKİYE

İzmir'de yaşayan Güler Güven (48), 47 yıl önce 1 yaşındayken, Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda yalnız başına dolaşırken bulundu. Ailesinden kimseye ulaşılamayınca önce Çocuk Esirgeme Kurumu'na, sonra da kendisini yetiştiren aileye verilen Güven, 22 yaşında evlatlık olduğunu öğrendiğini belirterek, "Günlerce ağladım. Ailemi bulmak istiyorum. Nerelidirler, neden beni bıraktılar ya da kayboldum mu kaçırıldım mı öğrenmek istiyorum." dedi.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.