Meyhanede olay çıkardı, tutuklandı

ads ads ads ads
17/04/2024

ads
Meyhanede olay çıkardı, tutuklandı

Gönyeli'de faaliyet gösteren bir meyhanede olay çıkaran, işletmeciyi darp edip, gözlüğünü kıran Orhan Tali, “Kasti Hasar, Darp, Sarhoşluk, Rahatsızlık, Uygunsuz Tavır Hareket” suçlarından tutuklanarak, bugün mahkemeye çıkarıldı.

Polis memuru Fırat Uluç mahkemede olguları aktardı.

Polis, 11.04.2024 tarihinde saat 22:20’de Gönyeli'de faaliyet gösteren bir meyhane içerisinde müşteri olarak bulunan zanlının, 397 promil alkollü içki tesiri altında bulunduğu bir sırada makul mazereti olmaksızın yüksek sesle bağırdığını, “Fenerbahçe 3-0 dayak yerken sesleri çıkmazdı 2-3 oldu konuşmaya başladılar " deyip rahatsızlık yaparak ellerini gelişi güzel sallayarak uygunsuz tavr-ı hareket'te bulunduğunu söyledi. Polis, zanlının kendisini uyaran işletme sahibine "Bu iş burada bitmeyecek ben sana gününü göstereceğim sen benim kim olduğunu bilmen" diyerek işletme sahibini elleri ile göğsünden ittirip darp edip, takmakta olduğu gözlüğü yere düşürdükten sonra sağ ayağı ile üzerine basıp sol gözlük camının çatlamasına sebep olup tahmini 2 bin TL kasti hasara uğrattığını belirtti. Polis, olay mahallinde tespit edilen zanlının karakola celp edileceği sırada makul mazereti olmaksızın yüksek sesle bağırıp çağırmak suretiyle rahatsızlık yaptığını, akabinde zanlı suçüstü hali gereği tutuklandığını belirtti. Polis, soruşturmanın tamamlandığını, zanlının eş durumundan dolayı muafiyeti olup KKTC' de ikamet ettiğini belirterek, ileride davalarında hazır bulunmasını sağlamak maksatlı mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının 20 bin TL nakit teminat yatırması, bir kefilin 300 bin  TL kefalet senedi imzalaması, yurt dışına çıkış yasağı ve haftada bir gün ıspat-ı vücut yapması şartlarıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi. (Kamalı Haber)

17/04/2024 15:02
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: shaber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.