Milyonerlerin ortak özelliğini 5 yıllık araştırmayla ortaya koydu

ads ads ads ads ads
24/09/2023

ads
Milyonerlerin ortak özelliğini 5 yıllık araştırmayla ortaya koydu

 

The Independent gazetesi yazarı Thomas C. Corley ilginç bir araştırmaya imza attı. Milyon dolarlık serveti olan insanları 5 yıl boyuca araştıran Corley, ortak bir özelliklerini keşfetti.

Beş yıl boyunca milyonerleri inceleyen araştırmacı ve yazar Thomas C. Corley, arkadaşlık ve zenginlik arasında bir ilişki olduğunu buldu. Corley'in araştırmasına göre, milyon dolarlık servete sahip olan zenginler, olumsuz düşünen insanlardan uzak durmayı tercih ediyorlar.

Arkadaşlıkların, genellikle düşünüldüğünden daha fazla önem taşıdığını vurgulayan Corley, "Alışkanlıklarını Değiştir, Hayatını Değiştir" adlı kitabında da miras veya şans yerine, kendi çabalarıyla milyoner olan kişilerin özellikle kimlerle arkadaşlık ettiklerine çok dikkat ettiklerini açıklıyor. Zenginlerin, kendilerine hedefler belirleyen, coşkulu, iyimser ve her şeye olumlu yaklaşan ve pozitif düşünen insanlarla vakit geçirmeye özen gösterdiklerini belirtiyor.

Corley, "Genellikle, çevrenizdeki insanlarla olan ilişkileriniz, başarınızı etkiler" diyor. Araştırmasında Corley, zenginlerin %86'sının diğer başarılı kişilerle zaman geçirdiklerini ve olumsuz düşünen insanlarla iletişimlerini mümkün olduğunca sınırladıklarını da vurguluyor.

 

24/09/2023 17:27
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Milyonerlerin ortak özelliğini 5 yıllık araştırmayla ortaya koydu
MANŞETLER

HK YAŞAM

NASA'nın keşif aracı, Mars'ta güneş fırtınasının görüntülerini yakaladı

HK YAŞAM - TEKNOLOJİ

NASA'nın Mars keşif aracı Curiosity Rover, Kızıl Gezegen'de meydana gelen radyasyon patlamasıyla karşı karşıya kaldı. Uzay ajansı bu radyasyon dalgasının Curiosity Rover'ın Mars'ta 2012'deki inişinden bu yana tespit ettiği en büyük dalgalarından biri olduğunu belirtti. Ayrıca, NASA'nın 2024'ün sonlarında Mars'a yönelik yeni bir misyon planladığı ve ESCAPADE adlı ikiz uyduların Mars'ın yörüngesine gireceği ve uzay havasını gözlemleyeceği belirtiliyor. Bu misyon, gelecekteki gezegen keşiflerine önemli bilgiler sağlayacak.

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.