Minik Bilim Kahramanları Yeniden KKTC’de Buluştu

ads
ads
08/05/2019

ads
Minik Bilim Kahramanları Yeniden KKTC’de Buluştu

6-10 yaş arası minik bilim kahramanlarını bir araya getiren “Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST LEGO League Junior ” fuarları, dünyanın en büyük çocuk organizasyonları arasında yer alıyor. 2018-2019 sezonunda Bilim Kahramanları Derneği ve Öğrenen Mutlu Bireyler Merkezi ortaklığında, KKTC’de üçüncü kez düzenlenen ‘Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST LEGO League Junior’ KKTC fuarı, 4-5 Mayıs 2019 tarihlerinde dörtyüz (400) kadar katılımcı çocuğun ve bine yakın ziyaretçinin katılımıyla Girne’de The English School of Kyrenia’da  gerçekleşti.

Fuara katılan 44 takım “görevimiz ay” temasıyla ilgili yaptıkları araştırmalarını, modellerini ve “Anlat Bana” posterlerini gözlemcilere ve ziyaretçilere sundular. Farklı çocuk etkinliklerinin de yer aldığı fuara katılım çok yüksekti.

Fuar Destekçileri

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Koordinasyon Ofisi, Kıbrıs Vakıflar İdaresi, Telsim Vodafone, Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı, Shevketoglu Domestic LTD, Digiturk Kıbrıs Distribütörü Digitech İletişim, Saytev, Avenue Dereboyu, Mardo, Darem Trading LTD, Saber Endüstriyel Mutfak, KKTC Cumhurbaşkanlığı, TaşEv, Tekno Design Construction LTD, MasterKids Education LTD ve Erdal&Co  destekleriyle çocukların güzel bir gün geçirmesine, eğlenirken öğrenmesine katkıda bulundular.

Öğrenen Mutlu Bireyler Merkezi Kurucu Ortağı Mert Balın “Dünyada 55 ülkede 126.000 öğrenci ile gerçekleştirilen bu önemli organizasyonun bir parçası olduğumuz, ve KKTC’de yaşayan çocuklara bu imkanı sunabildiğimiz için çok mutluyuz. Bize yardımlarını esirgemeyen Bilim Kahramanları Derneği’ne ve sponsorlarımıza destekleri için çok teşekkür ederiz. İlk sene 12 takım ile çıktığımız bu yolda, geçen sene 24 ve bu sene 44 takım ile yer aldık. Önümüzdeki sene bu sayıyı 60 takıma çıkarmayı hedeflemekteyiz.”

Alışılagelmiş ‘yarışma’ mantığından uzak duruşu,  FIRST LEGO League Junior fuarlarının en güzel yanıdır. Burada her takımın güçlü yönleri ve verdikleri emek takdir edilir ve bir kupa ile ödüllendirilir. Ayrıca, tüm katılımcı çocuklar birer madalya ile fuardan ayrılır.

Takımlar ve aldıkları ödüller:

08/05/2019 11:10
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Minik Bilim Kahramanları, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK YAŞAM

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.