HABER KIBRIS

ad

Mısır'da aşırı sıcaklar can aldı: 3 ölü

ads
23/05/2019

ads
Mısır'da aşırı sıcaklar can aldı: 3 ölü

Mısır'da 45 dereceye kadar çıkan hava sıcaklığı nedeniyle bazı kentlerde alarm düzeyi yükseltilirken, aşırı sıcakların neden olduğu yangınlarda 3 kişi hayatını kaybetti.

Mısır devlet gazetelerinden El-Ahram, Menufiye kentinde bir plastik fabrikasında hava sıcaklığı nedeniyle çıkan yangında 3 kişinin hayatını kaybettiğini yazdı.         

Ülkenin kuzeydoğusundaki turistlik beldesi Şarm el-Şeyh'te de aşırı sıcaklar nedeniyle bir iş merkezinde yangın çıktığı bildirildi.         

Öte yandan başkent Kahire ve Şarkiye kentlerinde iki toplu taşıma aracının yandığı, olaylarda can kaybı olmadığı duyuruldu.         

Ülkenin güneyindeki Suhac kenti valiliği, şehirdeki bütün hastaneler ve hükümet dairelerinde alarm seviyesinin yükseltildiğini açıkladı.         

Mısır Eğitim Bakanlığı da hava sıcaklıklarının artması nedeniyle bugün ülkedeki tüm ilk ve orta dereceli okulların bir gün süreyle tatil edilmesi ve sınavların ertelenmesi kararı almıştı.     

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Mısır, aşırı sıcaklar, can, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK DÜNYA

Üniversite için ABD’ye gitti Silikon Vadisi’nde ‘Selfin’i kurdu

HK DÜNYA

Üniversite eğitimi için ABD’ye giden Türk öğrenci, teknolojinin kalbi olan Silikon Vadisi’nde ofis tutarak, hayallerini süsleyen fotoğraf paylaşım uygulamasını hayata geçirdi. Amerikalı ortağı Marlon Monroy’la hazırladığı “Selfin” adlı uygulamayı kullanıcıların hizmetine sunan 20 yaşındaki Akın Nefesoğulları, Türkiye’deki cep telefonu operatörleriyle görüşmek için hazırlık yapıyor.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.