Moda ikonu Iris Apfel 102 yaşında hayatını kaybetti

Amerikan tasarımcı ve moda ikonu Apfel 1921'de New York'ta Yahudi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi, aslen sanat tarihi eğitimi aldı, başta tekstil olmak üzere iç tasarım alanında uzmanlaştı.

ads ads ads ads
02/03/2024

ads
Moda ikonu Iris Apfel 102 yaşında hayatını kaybetti

İç mimar ve moda tasarımcısı Iris Apfel, Florida Palm Beach'teki evinde 102 yaşında hayatını kaybetti.

Antika kumaşlar konusunda saygın bir otorite olan Apfel, Beyaz Saray'daki çalışmalar da dahil olmak üzere restorasyon projelerine danışmanlık yapmıştı.

Kendine özgü bir kişisel tarz yaratan Iris Apfel, 2 milyondan fazla takipçiye sahip olduğu Instagram biyografisinde kendisini "dünyanın yaşayan en yaşlı genci" olarak tanımlıyordu.

Kendi deyimiyle "ihtiyar yıldız adayı" kendine özgü beyaz saçları, büyük boy gözlükleri, parlak ruju ve kalın boncuklu kolyeleriyle tanınıyordu.

Apfel 1980'ler ve 90'larda şöhretinin zirvesine ulaştı. Yarım yüzyıldan fazla bir süredir Paris defilelerinin tanıdık bir yüzü oldu.

Ayrıca aralarında Greta Garbo ve Estée Lauder'in de bulunduğu birçok ünlüyle beraber çalıştı.

ABD'li tasarımcı Tommy Hilfiger, ölüm haberinin ardından Apfel'i tekstil ve stil dünyasında "tarihe geçecek yenilikçi ve lider" olarak tanımladı.

Hilfiger, “Iris Apfel sadece bir sanatçı olarak değil, aynı zamanda bir influencer olarak inanılmaz yeteneği sayesinde dünyaca ünlü bir moda ikonu haline geldi" dedi ve şöyle devam etti: "Kocaman kalbi ve tanıştığı herkese sihirli dokunuşuyla pek çok insan üzerinde inanılmaz bir etkisi oldu."

02/03/2024 17:26
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Moda ikonu, Iris Apfel
MANŞETLER

HK YAŞAM

Haftalık burç yorumları (15-21 Nisan 2024)

HK YAŞAM

"Haftalık burç yorumları 15-21 Nisan 2024 açıklandı! Uzman Astrolog Aygül Aydın haftalık burç yorumlarını anlattı. 15-21 Nisan haftalık burçları aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında neler bekliyor hepsi burada! Peki, hangi burcu neler bekliyor? 15-21 Nisan haftası Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarının detaylı yorumları... İşte, 15-21 Nisan 2024 haftalık burç yorumları..."

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.