Mülteci Hakları Derneği'nden, KAÜ'ye ziyaret

ads ads ads
03/08/2021

ads
ads
ads
Mülteci Hakları Derneği'nden, KAÜ'ye ziyaret

Mülteci Hakları Derneği (MHD) Mülteci Programı Sosyal Danışmanı Burcu Okur ve Proje Koordinatörü Hilmi Tekoğlu, sosyal sorumluk projesi olarak düzenlenen yabancılar için Türkçe kursuna katkılarından dolayı Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) Rektörü Prof. Dr. Gökçe Keçeci’yi ziyaret ederek, teşekkürlerini sundu.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, ziyarette yabancılar için Türkçe kursunu veren KAÜ Kütüphane Müdürü ve Öğretim Elemanı Burhan Acar da hazır bulundu.

Keçeci, dernek hakkında ve gerçekleştirilen projeler hakkında bilgi alarak, sosyal sorumluluk projelerinin ve iş birliğinin devam edeceğini ve yeni projeler için her türlü desteği vereceğini kaydetti.

Açıklamada, KAÜ Sürekli Eğitim Merkezi (KAÜSEM) ve MHD işbirliğinde düzenlenen yabancılar için Türkçe kursunun haziran ayının ilk haftasında başladığı ve ağustos ayında tamamlanacağı bildirildi.

KAÜ Uzaktan Destek Eğitim Merkezi (UZDEM) altyapısında çevrim içi olarak gerçekleşen ve toplamda 90 saat gerçekleşecek kursta öğrencilerin kullanacakları kitap, defter, kalem gibi materyallerin KAÜ tarafından,  elektronik cihazlar ve internetin ise MHD tarafından temin edildiği ifade edildi.

03/08/2021 16:23
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Mülteci Hakları Derneği’, KAÜ’
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.