Müsabaka öncesi uyuşturucu aldığını itiraf eden Mike Tyson: Bırakamıyorum, üzgünüm

15 yıl aradan sonra Roy Jones'e karşısına gösteri maçına çıkan Mike Tyson, müsabaka öncesi esrar içtiğini söyledi.

ads
30/11/2020

ads
Müsabaka öncesi uyuşturucu aldığını itiraf eden Mike Tyson: Bırakamıyorum, üzgünüm

Eski ağır sıklet boks şampiyonu Mike Tyson, 4 farklı sıklette şampiyonluk yaşayan Roy Jones’la karşı karşıya geldiği gösteri maçıyla ilgili konuştu.

Sputnik'in haberine göre, ABD'nin Los Angeles kentindeki Staples Center'da düzenlenen, ikişer dakikalık 8 raunt üzerinden gerçekleştirilen müsabaka öncesi esrar içtiğini itiraf eden 54 yaşındaki boksör, gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

"İÇMEYİ BIRAKAMIYORUM"

“Kesinlikle evet. Dinleyin, içmeyi bırakamıyorum. Maçlar sırasında içiyorum. İçmek zorundayım. Üzgünüm. İçiciyim. Her gün içiyorum. Asla durmadım."

"BEN BÖYLEYİM, BÖYLE DE ÖLECEĞİM"

Kariyerinde 44'ü nakavt olmak üzere 50 galibiyet ve 6 yenilgisi bulunan Tyson, “Ben buyum. Olumsuz açıdan benim üzerimde bir etkisi yok. Bu sadece yaptığım şey, böyle biriyim ve böyle de öleceğim. Bunun açıklaması yok. Ne başlangıcı ne de sonu var" diye konuştu.

ESRAR YASAKLI MADDELER ARASINDA DEĞİLDİ

Gönüllü Dopingle Mücadele Derneği, maç öncesi her iki boksörü performans artırıcı maddeler için test etmişti ancak esrar yasaklı maddeler listesinde bulunmuyordu.

Son olarak 2005'te ringe çıkan 54 yaşındaki Tyson, iki yıldır dövüşmeyen 51 yaşındaki Roy Jones karşısında daha agresif gözükse de iki boksörün birbirlerini yaralamaktan kaçındığı gösteri mücadelesi beraberlikle sona ermişti.

2018 yılında esrar endüstrisine girip California'da 40 dönümlük bir arazi alan Tyson’un çiftçilere kenevir türlerinin nasıl yetiştirilmesi gerektiğini öğretmek için Tyson Ekme Okulu (Tyson Cultivation School) adında bir okulu da var.

30/11/2020 15:54
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Mike Tyson,  esrar
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.