Musk: Bitcoin ana akımın dikkatini çekmeye hazır

Tesla'nın CEO'su Elon Musk, kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin'in, "ana akımın dikkatini çekmeye" hazır olduğunu söyledi.

ads ads ads ads
01/02/2021

ads
ads
Musk: Bitcoin ana akımın dikkatini çekmeye hazır

Elektrikli araç üreticisi Tesla’nın CEO’su Elon Musk, “iyi bir şey” diye nitelendirdiği, kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin’in, “ana akımın dikkatini çekmeye” hazır olduğunu söyledi.

Musk, geçen günlerde Twitter profilindeki biyografi kısmına yalnızca “Bitcoin” yazmış, bunun üzerine birime yönelik ilgi hızla yükselmişti.

Musk, ses temelli bir sosyal ağ olan Clubhouse platformundaki konuşmasında, “Bitcoinin geleneksel finans tarafından geniş kabul görmenin eğişiğinde olduğunu düşünüyorum” dedi ve diğer kripto para birimlerine ilişkin güçlü bir fikir sahibi olmadığını vurguladı.

Musk, geçmişte bazı arkadaşlarının kendisini Bitcoin almaya ikna ettiğini ancak “partiye” geç kaldığına inandığını söyledi.

Musk ayrıca son günlerde yüzde 40 dolayında yükselen kripto para birimi Dogecoin’deki gelişmeleri yorumladı ve bu gelişmeleri “açıkça kripto para birimleriyle dalga geçmek için bir şaka olarak yapıldı” diye nitelendirdi. (DHA)

01/02/2021 14:48
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Elon Musk, Bitcoin
MANŞETLER

HK TEKNOLOJİ

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.