HABER KIBRIS

Müthiş bir başarı hikayesi...

ads
14/05/2017

Müthiş bir başarı hikayesi...
ads

Doğumunda doktor hatası nedeniyle Serabral Palsy hastalığına yakalanıp yürüyemeyen, konuşmakta ve ellerini kullanmakta güçlük çeken Murat Can Çiçek, Google’dan özel burs kazandı. Özyeğin Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nden üstün başarı ile mezun olan Çiçek eylülde Kaliforniya Üniversitesi’ne doktora eğitimine gidecek.

Murat Can Çiçek’in başarısında en büyük pay sahibi, oğluna okuma ve yazma öğretmiş olan annesi Nilgün Çiçek, 55 yaşından sonra ehliyet aldığını belirterek "4 yıldır üniversitenin yurdunda oğlumla birlikteyim. Google’dan burs kazanıp, University of California’ya (UCSC) giriş hakkı elde edince onu oralarda rahat ettirmek için ehliyet aldım. İngilizce de öğreniyorum" diye konuştu.

Yapay zeka konusunda çalışmalar yapan Murat Can Çiçek, kendisini İngiliz fizikçi Stephen Hawking’e benzetenler olduğunu belirterek "Onunla çok farklıyız. Ben doğuştan engelliyim, o sonradan engelli olmuş. Hawking benim rol modelim değil" dedi.

Vahap Munyar'ın Hürriyet gazetesinin bugünkü (14 Mayıs 2017) nüshasında yayımlanan "Engel'i annesiyle aşıp Google ve UCSC'ye uzandı, Özyeğin'den teklif aldı" başlıklı yazısını okumak için linke tıklayabilirsiniz

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/vahap-munyar/engeli-annesiyle-asip-google-ve-ucscye-uzandi-ozyeginden-teklif-aldi-40457225

 

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Murat Can Çiçek,  Google
MANŞETLER

HK TÜRKİYE

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems