HABER KIBRIS

Mutlaka görülmesi gereken ilk 10 yer

ads
26/09/2016

Mutlaka görülmesi gereken ilk 10 yer
ads

 

Business Insider sitesi herkesin hayatında bir kez bile olsa mutlaka görmesi gereken mimari yapıları sıraladı.

İşte mutlaka görülmesi gereken ilk 10 yer...

Göbekli Tepe Dünyanın bilinen en eski yerleşkesi olarak bilinen Göbekli Tepe, medeniyete yönelik ilk yerleşke olarak biliniyor. Milattan önce 9500 yılında yapıldığı düşünülen mimarinin neye hizmet ettiği konusunda net bir fikir yok ama uzmanlar dini amaçlı olduğunu düşünüyor.Göbekli Tepe Dünyanın bilinen en eski yerleşkesi olarak bilinen Göbekli Tepe, medeniyete yönelik ilk yerleşke olarak biliniyor. Milattan önce 9500 yılında yapıldığı düşünülen mimarinin neye hizmet ettiği konusunda net bir fikir yok ama uzmanlar dini amaçlı olduğunu düşünüyor.

Ancak sonrasında medeniyet ve mimari yapılar oldukça değişti. New York'taki Fulton Center da onlardan biri.Essendon Dil Okulu, Melbourne, Avustralya

Hindistan, Altın TapınakLas Lajas Sanctuary- Narino, KolombiyaSagrada Família, Barcelona, İspanyaFlatiron Building, New YorkWoolworth Building, ABD'nin New York kentinde yer alan bir gökdelen. Bina Broadway Caddesi üzerinde yer alıyor. 1910-1913 yılları arasında F. W. Woolworth Company'nin genel merkezi olarak inşa edilmiş olup şehrin en eski gökdelenlerinden biri. 241.4 metre yüksekliğinde ve 57 katlı. İnşa edildiğinde 1930 yılında 40 Wall Street'in tamamlanmasına kadar dünyanın en yüksek binası ünvanına sahipti. Woolworth Building, 1966 yılında Ulusal Tarihi Eserler'e dahil edilmiştir.

Woolworth Building, ABD'nin New York kentinde yer alan bir gökdelen. Bina Broadway Caddesi üzerinde yer alıyor. 1910-1913 yılları arasında F. W. Woolworth Company'nin genel merkezi olarak inşa edilmiş olup şehrin en eski gökdelenlerinden biri. 241.4 metre yüksekliğinde ve 57 katlı. İnşa edildiğinde 1930 yılında 40 Wall Street'in tamamlanmasına kadar dünyanın en yüksek binası ünvanına sahipti. Woolworth Building, 1966 yılında Ulusal Tarihi Eserler'e dahil edilmiştir.

Ribbon Chapel, Japonya

 

 

 

 

Bu habere tepkiniz:
TAGS: GEZİ REHBERİ, Tatil, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK TATİL

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems