Naimoğulları: Et İthalatı Derhal Kaldırılmazsa Bir Adım Geri Atmayacağız

Başbakan'ın meclise gelerek görüşme teklifini kabul etmeyen Naimoğulları, Başbakanlığa gelmeleri durumunda orada konuşabileceklerini belirtti.

ads ads ads ads
27/05/2024

ads
Naimoğulları: Et İthalatı Derhal Kaldırılmazsa Bir Adım Geri Atmayacağız

Başbakan Ünal Üstel'in  meclise gelerek görüşme teklifini kabul etmeyen Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları, Başbakanlığa gelmeleri durumunda orada konuşabileceklerini belirtti.

Mustafa Naimoğulları, Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı olarak, polisin duvarları yıkmaya devam etmeleri durumunda tutuklama olacağı yönündeki uyarıyı kabul etmediğini belirtti. Naimoğulları, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman'ın Başbakan Ünal Üstel  ile görüşerek aracılık ettiğini ifade etti ancak Sayın Ünal Üstel'in hayvancılar birliği meclise gitmeleri teklifini kabul etmediğini dile getirdi. Naimoğulları, diyalogdan kaçmadıklarını, ancak eylemin sürdüğü bir ortamda meclise gitmeyeceklerini vurguladı. Naimoğulları, çözüm bulmak isteniyorsa bunun için kendileriyle burada görüşülmesi gerektiğini savundu ve et ithalinin derhal kaldırılmaması durumunda bir adım geri atmayacaklarını açıkladı.

27/05/2024 13:34
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.