HABER KIBRIS

ad

Narkotikten silahlı operasyon!

ads
11/02/2019
Kamalı Haber

ads
Narkotikten silahlı operasyon!

Lefkoşa’da alınan ihbar üzerine Dereboyu’nda trafik ışıklarında gerçekleştirilen ve havaya bir el ateş edilerek tutuklanan C.A., mahkemeye çıkarıldı.

 

Mahkemede meseleyle ilgili olarak yeminli şahadet veren polis memuru Halil Dümenci, 10 Şubatta saat 12.00’de Narkotik ekibi tarafından zanlı C.A.’nın tasarrufunda uyuşturucu madde olduğu ve Mehmet Akif Caddesi’nde olduğu bilgisinin alındığını belirtti. Dümenci, zanlının Lefkoşa’da bir bölgeden otların arasından şüpheli bir paket alıp, Mehmet Akif Caddesi’ne doğru aracıyla ilerlediğini öğrenildiğini mahkemeye aktardı. Dümenci, Citroen’in önündeki trafik ışıklarında Narkotik ekibini fark eden zanlının yeşil ışık yandığı sırada önündeki araca çarpıp, olay mahallinden ayrıldığını anlattı. Dümenci, zanlının yakalandığını ve tasarrufundaki uyuşturucu maddeyi kaçarken attığı yeri gösterdiğini belirtti. 15 gram uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığını söyleyen Dümenci, zanlının gönüllü ifade verip, suçunu kabul ettiğini belirtti. Dümenci, soruşturulacak şahıslar ve incelenecek kamera görüntülerinin yanında, uyuşturucunun nevi ve miktarının da belirlenmesi gerektiğini söyleyerek, zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti. Zanlının avukatı tutukluluk süresine itiraz etti.

 

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Narkotik, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.