NASA teknolojisiyle üretim: Bu çantanın yüzde 99'u hava!

Birbirinden dikkat çekici tasarımlara ev sahipliği yapan Paris Moda Haftası'na Fransız moda devi Coperni damga vurdu. Markanın podyumda sergilediği çantanın yüzde 99'u havadan oluşuyor.

ads ads ads ads
09/03/2024

ads
NASA teknolojisiyle üretim: Bu çantanın yüzde 99'u hava!

Paris Moda Haftası kapsamında düzenlenen Coperni defilesi, unutulmaz anlara sahne oldu. 2024 Sonbahar- Kış koleksiyonunu sunan markanın defilesine enteresan tasarımıyla dikkat çeken çanta damga vurdu.

Marka defilede transparan tasarımıyla dikkat çeken yeni model çantasını tanıttı. "Aerogel Air Swipe Bag" adlı çantanın bu enteresan görünümünün sebebi ise yüzde 99'ının havadan, yüzde 1'inin ise camdan oluşması.

NASA teknolojisini kullanan marka, "aerojel" adında bir madde kullandı.

Genellikle "mavi duman" veya "katı duman" olarak anılan aerojel, süngerimsi, gözenekli bir yapıya sahip, hacminin yüzde 99'undan fazlasının açık alan olduğu, camdan bin kat daha az yoğunluğa sahip silikon bazlı bir katıdır.

 

BULUT GİBİ GÖRÜNÜYOR

Adeta bir bulut gibi görünen çanta, nanomalzemeden üretilen en büyük parça olma özelliği taşıyor. Çantanın ağırlığı ise yalnızca 37 gram.

Marka çantayı tanıtırken şu ifadeleri kullandı:

"Bu çok hassas (ve kırılgan olmayan) nanomateryal, NASA tarafından yıldız tozunu yakalamak için kullanıldı: Çünkü aşırı ısıya ve ağırlığının 4000 katı basınca dayanabiliyor. Bu Air Swipe çantası, bu uzay teknolojisi nanomalzemesinden yapılmış şimdiye kadarki en büyük nesnedir. Çanta, Ioannis Michaloudis tarafından geliştirildi.

SPREY ELBİSE

2022 yılında sahneye çıkan Hadid, üzerine tasarlanan Coperni imzalı sprey elbiseyle moda tarihine geçmişti. Hadid, üzerine püskürtülen boyalarla oluşturulan beyaz elbisesiyle podyumda yürüdü.Hadid beyaz topuklu ayakkabıları ve tek parça iç çamaşırıyla podyuma geldi. Elleriyle bedeninin üst kısmını kapatan Hadid'e dört sanatçı özel bir karışımı bir araya getirerek üzerine püskürtme yaptı.

GÖKTAŞINDAN LÜKS ÇANTA

Copern daha önce de 55 bin yıl önce Fransa'nın güneyine düşen bir göktaşından ürettiği el çantasıyla sosyal medyanın gündemine oturmuştu.

09/03/2024 16:08
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: NASA, ÇANTA
MANŞETLER

HK TEKNOLOJİ

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.