Naveed Akbar’ın ailesi adalet arıyor

ads ads ads ads ads
18/06/2024

ads
Naveed Akbar’ın ailesi adalet arıyor

 

Gemikonağı’nda geçtiğimiz gece meydana gelen trafik kazasında 26 yaşındaki Naveed Akbar hayatını kaybetmesine neden olan alkollü sürücünün Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri (KTBK) mensubu olduğu ortaya çıktı. Ailesi, adaletin yerini bulması için yoğun bir çaba harcıyor.

Kazada sürücü olan 22 yaşındaki Mehmet Eren Erdoğan'ın alkollü olduğu tespit edilmesine rağmen, KTBK mensubu olması nedeniyle sivil mahkemeye çıkarılmadı. Bu durum, Naveed Akbar'ın ailesinin adalet arayışını daha da güçlendirdi. Aile, kazanın ardından büyük bir şok ve üzüntü yaşarken, hukuki süreçte adaletin sağlanması için kararlılıklarını dile getirdi.

Haber Kıbrıs’a açıklama yapan Naveed Akbar'ın ailesi,  "Oğlumuzun hayatı sorumsuzluk ve ihmalkarlık yüzünden sona erdi. Bu kazada sorumluluğu olan herkesin adalet önünde hesap vermesini istiyoruz" dedi. Aile, tüm hukuki yollara başvuracaklarını ve adaletin yerini bulması için sonuna kadar mücadele edeceklerini belirtti.

Aile, kazanın tüm detaylarının açığa çıkması ve gerçeklerin ortaya konulması için yetkililere çağrıda bulundu. "Adalet istiyoruz. Oğlumuzun hayatını kaybetmesine sebep olan kişi, kim olursa olsun cezalandırılmalı" diyerek mücadelelerinin süreceğini vurguladı.

KTBK mensupları ülkemizde özel statüde görev yaptıkları için yargılanma KTBK içerisinde yapılacak

 

18/06/2024 15:13
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Naveed Akbar’ın ailesi adalet arıyor, haberkibris,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.