Neofitu’dan İsrail’de güç gösterisi

ads ads ads ads
30/09/2022

ads
Neofitu’dan İsrail’de güç gösterisi

DİSİ Başkanı ve Rum yönetimi başkan adaylarından Averof Neofitu DİSİ gençlik kolları NEDİSİ Başkanı Yorgos Haciyeorgiu ve Rum Yönetimi Başkanı Anastasiadis’in danışmanı Corcia Konstantinu Panayotu’dan oluşan heyetle İsrail’de gerçekleştirdiği temaslarını tamamladı.

Alithia Neofitu’nun, çok yakın arkadaş olduklarını belirttiği İsrail Cumhurbaşkanı İsaac Herzoc, eski Başbakan Benjamin Netanyahu, Dışişleri Bakanı Ayelet Shaked, -kısa süre önce Rum tarafına giderek dengi Nataşa Pilidu ile görüşen- Enerji Bakanı Karine Elharar, Ulaştırma Bakanı Merav Michaeli, Delek Genel Müdürü Yossi Abu, eski Enerji Bakanı Yuval Steinitz ve  “Filistin Patriği” 3’üncü Theofilos ile görüştüğünü yazdı.

Habere göre Neofitu’nun bütün görüşmelerinde Rum-İsrail ilişkilerinin enerji ve savunma alanlarında daha da güçlendirilmesi ana konusu üzerinde duruldu. Neofitu temaslarını tamamlaması vesilesiyle yaptığı açıklamada “Kıbrıs gibi küçük ülkelerin güçlü dostlara ihtiyacı vardır ve İsrail güçlü bir  ülke ve Kıbrıs’ın güçlü bir dostudur” dedi.

Fileleftheros Neofitu’nun İsrail’de İsrail Cumhurbaşkanı ve neredeyse bütün kabine üyeleriyle çok kısa süre içerisinde görüşmesi, Herzoc’un kendisini bizzat karşılaması, cumhurbaşkanlığı avlusunda gezdirmesi, ağırlaması ve bizzat uğurlamasına dikkat çekerek “rakiplerine ve seçmene mesaj veren güç gösterisi” yorumunu yaptı.

30/09/2022 13:00
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Neofitu, İsrail, güç gösterisi
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.