Neşet Koçkar'ın lüks gemisi Türkiye'ye getirildi

ads
ads
12/08/2020

ads
Neşet Koçkar'ın lüks gemisi Türkiye'ye getirildi

Anex Tour'un patronu Neşet Koçkar'ın geçen yıl satın aldığı lüks yolcu gemisi Türkiye'ye getirildi.

Anex Tour Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar’ın satın aldığı "Saga Sapphire" adlı lüks yolcu gemisi 12 günlük deniz yolculuğunu tamamlayarak satın alındığı İngiltere’den Marmaris’e getirildi. Yaklaşık 1 haftadır Marmaris Deniz Hudut Kapısına bağlı Gümrüklü Limanda bulunan lüks yolcu gemisi Türkiye’ye ait tek okyanusu aşabilen lüks gemi olarak biliniyor.

374 lüks kabin

200 metre boyunda, 28,5 metre eninde ve 12 katlı olan 900 yolcu kapasiteli gemide 374 adet lüks kabin bulunuyor. Dev seyahat gemisinin 12 adet güvertesi 4 adet restoranı, 2 adet açık ve kapalı yüzme havuzu, oyun salonları, eğlence merkezleri bulunuyor. 400 personelin görev aldığı geminin kaptanı ise İngiliz.

'Blue Sapphire' adıyla 2021'de seferlere başlayacak

1981 yılında Almanya'nın Bremen Vulkan tersanesinde yapılan gemi geçtiğimiz yıl İngiltere’de faaliyet gösteren bir tur acentesinden alındı. Temmuz ayında Türkiye’ye yola çıkan lüks kruvaziyer yolcu gemisi 12 günde yolculuğunu tamamlayarak 5 Ağustos tarihinde Marmaris Limanı'na geldi.

Pandemi sebebiyle yapılamayan kruvaziyer yolcu taşımacılığının tekrar başlaması ile birlikte 2021 Mart ya da Nisan ayı gibi faaliyete geçmesi bekleniyor. Türkiye’nin ilk okyanus aşabilen yolcu gemisi ünvanına da sahip olan gemi "Blue Saphirre" adıyla hizmet verecek.

Anex Tour Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar geçtiğimiz yıl Saga Sapphire adlı gemiyi aldıktan sonra yaptığı değerlendirmede “Misafirlerimize sunduğumuz ürün seçeneklerimizi, değişen seyahat alışkanlıklarına uyarlamaktayız. Saga Sapphire satın alımı ile benzersiz bir Doğu Akdeniz Gemi turu deneyimini kıymetli misafirlerimizin beğenisine sunabileceğiz.” demişti.

12/08/2020 14:48
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Anex Tour, Neşet Koçkar
MANŞETLER

HK TÜRKİYE

Türkiye'de aşı denemeleri: Çok ciddi yan etkiler ile karşılaşmadık

HK TÜRKİYE

Türkiye'de Hacettepe Üniversitesi'nde geçen hafta ilk gönüllü uygulamasına başlanan Covid-19 aşısı şu ana kadar 20 sağlık çalışanına uygulandı. Prof. Dr. Murat Gökova, aradan geçen 5 günde ciddi bir yan etki ile karşılaşmadıklarını açıkladı. Gökova, "Ufak tefek şeyler var tabii; hafif halsizlik, kırgınlık, aşı yapılan yerde ağrı gibi. Ama bunlar tüm aşılarda olduğu gibi beklenen yan etkiler. Şimdilik bir sorun yok" dedi.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.