HABER KIBRIS

Netflix'e rakip 5 platform!

ads
14/03/2019

ads
Netflix'e rakip 5 platform!

Netflix kuşkusuz tarihinin en parlak dönemini geçiriyor.

Online dizi ve film platformu Netflix kuşkusuz tarihinin en parlak dönemini geçiriyor. Ancak Netflix bu sektöre gözünü diken dev şirketlerin projeleri sonrası sektördeki ağırlığını yitirebilir. Peki hangi platformlar Netflix'e rakip olarak karşımıza çıkıyor?

İngiliz yayın kurumu BBC ve ITV'nin, Netflix'e rakip bir platform oluşturmaya hazırlandıkları bildirildi. BBC'den yapılan açıklamada, BBC ve ITV'nin, görüşmelerin son aşamasında oldukları, "BritBox" olarak adlandırılacak platformun bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürülmesinin planladığı belirtildi.

Buna ek olarak ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın Netflix'e rakip olacak platformunun lansman tarihi belli oldu. Apple'ın 'it's show time' (Şov zamanı) sloganı ile duyurduğu lansmanın 25 mart'ta yapılacağı açıklandı. Lansman Kaliforniya Cupertino'daki Apple Campus'te yapılacak.

Bir süredir online film ve dizi platformu kurmak için yoğun mesai harcayan Apple'ın bugüne kadar bu proje kapsamında 2 milyar dolar harcadığı belirtiliyor. Apple'ın yeni platformunun lansman sonrası dünya genelinde yayına başlayacağı da gelen bilgiler arasında.

Peki ya süper kahraman severler? ABD'de aylık 8 dolar ücretle yayın hayatına başlayacak olan platform sadece DC hikayelerini sevenleri hedefliyor. Marvel ise kahramanlarının film haklarına sahip olan Fox'u da bünyesine katan Disney, Disney+ ile Netflix'e karşı en ciddi rakiplerden birisi olarak görülüyor.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Netflix’e rakip 5 platform!, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK TEKNOLOJİ

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.