Nike ayakkabı numaranızı uygulamasıyla belirleyecek

ads
12/05/2019

ads
ads
Nike ayakkabı numaranızı uygulamasıyla belirleyecek

Nike artırılmış gerçeklik uygulaması ile internetten ayakkabı alırken yaşanan en büyük problemi ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile geliştirdiği uygulaması yardımı sayesinde Nike, internetten ayakkabı alışverişi yapan kullanıcıların ayakkabı numaralarını rahatça belirlemesi için bir uygulama sunuyor.

Kullanıcılar tarafından son zamanlarda internetten ayakkabı almak oldukça popüler oldu. Bu durumun gelişmesindeki en büyük etmenlerden biri de firmaların internet sitelerinde ayakkabı modellerinde yaptığı indirimler kuşkusuz. Fakat ayakkabı alırken kullanıcıların en büyük sıkıntısı aldıkları ayakkabı modelinin ayak ölçüleri ile uyum sağlayıp sağlamayacağı konusu. Her ne kadar bir insanın ayak ölçüleri belli olsa da piyasada kullanıcılara sunulan ayakkabı modelleri markaya veya modellere göre büyük değişiklikler göstermekte. İşte Nike bu konuda geliştirdiği arttırılmış gerçeklik uygulaması ile bu sorunu ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Nike kendi modellerini tercih edecek kullanıcılar için geliştirdiği arttırılmış gerçeklik mobil uygulamasına dahil edeceği Nike Fit özelliği ile kolayca ayak numaranızı belirlemenize olanak sağlayacak. Uzun bir süredir artırılmış gerçeklik konusunda araştırmalar yaptığını belirten Nike, insanların neredeyse yüzde 60'tan fazlasının ayakkabı alırken numaralarını yanlış tercih ettiğini belirtiyor. Nike'ın uygulaması kullanıcıların ayak ölçülerini nasıl belirliyor? Ayak ölçüsünü belirlemek isteyen kullanıcı uygulamayı açtıktan sonra almak istediği ürünün sayfasına giderek almak istediği numaranın yanında yer alan ölçüm özelliğini seçiyor. Bu özelliği seçtiğinizde telefonunuzun arka kamerası otomatik olarak açılıyor. İşte bu noktada devreye giren arttırılmış gerçeklik teknolojisi sayesinde kamera ayaklarınızı tarıyor. Tarama işlemi tamamlandıktan sonra uygulama size hangi numarayı almanız gerektiğini belirtiyor.

12/05/2019 16:52
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Nike ayakkabı numaranızı uygulamasıyla belirleyecek, HABER, KIBRIS,
MANŞETLER

HK TEKNOLOJİ

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.