Oculus yeni sanal gerçeklik başlığı Rift S'i tanıttı!

ads
22/03/2019

ads
ads
Oculus yeni sanal gerçeklik başlığı Rift S'i tanıttı!

Amerikalı sanal gerçeklik teknoloji şirketi Oculus, 2019 Oyun Geliştiricileri Konferansı'nda Rift S adını taşıyacak yeni sanal gerçeklik başlığının tanıtımını gerçekleştirdi. Rift S ile ilgili detaylar haberimizin devamında.

Teknoloji üreticisi Oculus, 2019 Oyun Geliştiricileri Konferansı'nda (GDC 2019) Oculus Rift S adı verilen yeni nesil bir sanal gerçeklik gözlüğü duyurdu.

Önceki serilerinde olduğu gibi alıştığımız standart bir tasarımı bulunan ürün Oculus Rift S'de çözünürlük arttırılarak 2560 x 1440 piksellik çözünürlüğe sahip LCD ekranlar kullanıldı. Bu sayede oyunculara daha keskin görüntüler ve daha fazla piksel yoğunluğunun getirildiği, oldukça akıcı oyun tecrübesi sunulmuş oldu.

Yanında özel olarak optimize edilen iki adet Oculus Touch kontrolcü gelen ürün dış mekânın da sanal ortama aktarılması için 5 kameralı bir Insight sistemine yer verilmiş. Ek olarak, bir önceki modeli olan Rift'te 90 Hz olan tazeleme oranının da bu yeni modelde 80 Hz olduğu belirtildi.

Oculus Rift'in yeni modeli Rift S'de gerektiği zaman kullanıcının dışarıyı görmesini sağlayan Passthrough ve baş dönmesini en aza indiren AWS teknolojileri iyileştirilmiş. Yapılan açıklamada aynı zamanda ürünün eski modellerine göre daha iyi bir ağırlık dengesine sahip olduğu belirtildi.

22/03/2019 17:01
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Oculus yeni sanal gerçeklik başlığı Rift S’i tanıttı!, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK TEKNOLOJİ

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.