HABER KIBRIS

ad

Okulda akran zorbalığı!

Alayköy İlkokulu’nda okuyan ilkokul birinci sınıf öğrencinin velisi çocuğunun sürekli okulda bir öğrenci tarafından şiddet gördüğünü belirtti

ads
22/03/2019
Haber Kıbrıs

ads
Okulda akran zorbalığı!

Alayköy İlkokulu’nda okuyan ilkokul birinci sınıf öğrencinin velisi Haber Kıbrıs Haber Merkezi’ne ulaşarak çocuğunun sürekli okulda bir öğrenci tarafından şiddet gördüğünü iddia etti. Veli, çocuğunun eve her gün yeni bir darp olayına uğramış şekilde geldiğini ifade etti.  Çocuğunun bu durumlardan dolayı okula dahi gitmek istemediğini anlatan çocuğun babası, çocuğun okulda bir öğrenci tarafından ciddi şekilde darp edildiğini son olarak da merdivenden aşağıya itildiğini belirtti.

Veli, bu son olayın çocuğunun ciddi şekilde yaralanmasına neden olduğunu ve hastaneye, oradan da polise şikayet edeceklerine vurgu yaptı. Okul yönetiminin duyarsız kalmasına isyan eden veli, defalarca okula şikayet ettiklerini ama karşılığından sadece özür dilendiğine değindi.

Çocuğunun okulda şiddet gördüğünü söyleyen veli, “Allah korusun bu olaylar çocuğumuzda kalıcı bir hasar bırakırsa, okul yönetiminin bir özürle telafisi olacak mı” dedi.

Öfkeli veli, birçok kez okul yönetiminden çocuğunun sınıfının değiştirilmesi talebinde bulunduklarını ifade ederek okul tarafından hiçbir önlem alınmadığını söyledi.

Haber Kıbrıs’ın edindiği bilgiye göre çocukların her ikisinin de sağlık problemi olduğu ve olayların sürekli şekilde tekrarlandığı kaydedildi.

 

Bu habere tepkiniz:
TAGS: haber, kıbrıs, Alayköy İlkokulu, Okulda akran zorbalığı
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.