Okul Öncesi Kurum Anaokul ve Etüt Merkezleri Sahiplerinden Dilekçe!

Okul Öncesi Kurum Anaokul ve Etüt merkezleri sahipleri tarafından gönderilen dilekçede endişe ve öneriler Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Üst Kurulu ve Çalışma Bakanlığı’na ulaştırıldı.

ads
ads
19/09/2020
HK

ads
Okul Öncesi Kurum Anaokul ve Etüt Merkezleri Sahiplerinden Dilekçe!

Okul Öncesi Kurum Anaokul ve Etüt merkezleri sahipleri, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Üst Kurulu ve Çalışma Bakanlığı’na dilekçe gönderdi. 

Okul Öncesi Kurum Anaokul ve Etüt merkezleri sahipleri tarafından gönderilen dilekçede endişe ve öneriler Milli Eğitim Bankanlığı, Sağlık Üst Kurulu ve Çalışma Bakanlığı’na ulaştırıldı.

Özel okullar, anaokullar ve etüt merkezleri olarak ellerini taşın altına koymaya hazır olduklarını ve çocuklar için en güvenilir ortamı sağlamak adına gerekli tüm önlemleri ve düzenlemeleri uygulayacakları belirtildi.

İşte Okul Öncesi Kurum Anaokul ve Etüt merkezleri sahipleri tarafından gönderilen dilekçe:

Saygı değer Milli Eğitim Bankanlığı, Sağlık Üst Kurulu ve Çalışma Bakanlığı,

Bizler KKTC Okul Öncesi kurum Anaokul ve Etüt merkezleri sahipleri olarak bir araya gelerek tarafınıza endişe ve önerilerimizi ulaştırmak adına bu dilekçeyi iletiyoruz.

İçinde bulunduğumuz zor süreçte tüm yetkililerimizin yorulmaksızın çalışmakta olduğunu taktirle takip etmekteyiz. Eylül ayı başında yapılan toplantınızda alınan kararlar doğrultusunda Özel Okullar, Etütler ve Okul Öncesi kurumlarının Ekim ayı başına kadar kapatılacağı kararı verilmiştir ve bu tarihte Ekim ayı başında bu kurumların tekrar açılacağı henüz netleştirilmemiştir.

Taktir edersiniz ki iş başı yapmak durumunda olan veliler özellikle küçük yaş grubu çocukları için bakım sağlamak zorundadır. Okul Öncesi kurumlarının kapalı olması sebebi ile bu aileler için sadece iki seçenek kalmaktadır.

Birincisi, risk grubunda yer alan büyük anne-babalara başvurmak.

İkincisi, hali hazırda kayıtsız olarak kendi evlerinde veya apartman dairelerinde bakım veren, bulaş önleyici hijyen kurallarını sağlamakta yetersiz kalacak olan bireylere başvurmak durumunda kalmak.

Okul Öncesi ve ilk okul yaş grubu çocukların bakıma ihtiyaç duydukları kaçınılmaz bir gerçektir.

Bizler özel okullar, Anaokullar ve Etüt merkezleri olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız ve çocuklarımız için en güvenilir ortamı sağlamak adına gerekli tüm önlemleri ve düzenlemeleri uygulamaya hazırız.

Bizlerin çocuklarımıza, velilerimize ve çalışanlarımıza sahip çıkmak adına fedakarlık yapmaya hazır olduğumuz gibi Devletimizin de bu süreçte bizlerin sesine kulak vererek birlikte en doğru çözüme ulaşmamıza olanak tanımasını, çalışanlarımıza, kurumlarımıza ve biz iş sahiplerine sahip çıkmasını rica ederiz.

Saygılarımızla.

19/09/2020 11:46
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: kul Öncesi Kurum Anaokul ve Etüt merkezleri sahipleri, Milli Eğitim Bankanlığı, Sağlık Üst Kurulu ve Çalışma Bakanlığı
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.