Olguner: Kent parkını da müzeyi de yıllar önce bizler yapmalıydık!

ads ads ads ads
21/07/2021

ads
ads
ads
Olguner: Kent parkını da müzeyi de yıllar önce bizler yapmalıydık!

Mimar Onur Olguner, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaparak “O kent parkını da yapılacak olan ülkedeki müzeyi de yıllar önce bizler yapmalıydık!” dedi.

Lefkoşa’nın kent parkı ve müzeye ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Olguner, “Yıllardır Lefkoşa'da gönülden kent parkı ve müze yapmamızı savunan bizlerin bu duruma üzülmek durumunda kalması ise bu ülke siyasetinin kendine alması gereken ciddi bir mesajı içerir” ifadelerini kullandı.

Onur Olguner’in açıklaması şöyle:

Hepimiz kabul etmeliyiz ki Lefkoşa'nın ihtiyacı olan kent parkı ve müze, hayatımızı değiştirecek bir adımdır.

Siyasetin bunları yıllardır küçük hesaplarla önemsiz görmesi ve böyle bir adımın yıllar içinde atılmış olmaması ise büyük eksikliktir.

Bu eksikliğin başka bir ülke tarafından tamamlanacağının bizlere müjde olarak sunulması Kıbrıslı Türklerin kendini yönetme iddiasına ters düşer.

Yıllardır Lefkoşa'da gönülden kent parkı ve müze yapmamızı savunan bizlerin bu duruma üzülmek durumunda kalması ise bu ülke siyasetinin kendine alması gereken ciddi bir mesajı içerir.

Siyaset öncelikle ideolojiye sahip olmak mıdır? Evet. Ama siyaset salt ideoloji ile yapılmaz. Siyaset vizyon üretmez ve gündelik hayatı değiştirmezse her zaman zayıf kalır, her zaman başarısız olur.

Gündelik hayatımızda vizyonlar gerçekleştiği zaman başaracağız!

21/07/2021 19:16
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS:
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.