Organizasyon korkutuyor...

Sağlık Bakanlığı uyarıları dikkate almıyor! Tehlike büyüyor

ads
ads
29/03/2020

ads
ads
Organizasyon korkutuyor...

Haber Kıbrıs-Özel

Koronavirüs vakaları ile temas eden birçok isim, “ateşiniz yok” denilerek teste tabi tutulmuyor.

Haber Kıbrıs’a ulaşan Türkmen hastaya yakın isimler, temaslı olmalarına rağmen kendilerine “kimseyle temas etmeden bekleyin, ateşiniz yükselirse bizi arayın” dendiğini ifade etti. Evlerde temizlik ve bakıcı olarak görev yapan Türkmenler, karantina koşullarında, kendileri ile temas edilmesini bekliyor. Bu arada şu anda karantina altında olan bir hasta ile teması olmuş olan bir başka Türkmen ve ailesine de tüm uyarılara rağmen Bakanlık ulaşıp test yapmadı.

Önceki akşam hastaneye yatan ve pozitif çıkan  bir başka hastanın yakınları da 24 saattir kendilerine ulaşılmasını ve test yapılmasını bekliyor. Hasta yakınlarının tüm uyarıları ve taleplerine rağmen kendilerine hala Bakanlığın ulaşmaması endişeleri artırıyor.

Gelinen aşamada Sağlık Bakanlığı’nın Koronavirüs konusunda izlenecek yol haritasını çizmemesi, uygulama protokolünü devreye sokmaması büyük bir sıkıntı olarak not ediliyor. Sağlık bakanlığının organize olamaması nedeniyle sağlık ekipleri de eli kolu bağlı oturuyor. Bu arada hastalarla temaslı vatandaşların testleri de yapılmıyor.

Başbakanlık’ta kurulduğu ifade edilen kriz masası arazideki doktorlardan kopuk davranmaya devam ederken, bilim kurulunun  ise ne yaptığı konusunda özellikle devlette çalışan doktarlardan ciddi eleştiriler geliyor.

Öte yandan bu sabah hayatını kaybeden KKTC vatandaşı Selim Çelik’e siroz teşhisi kondu. Test sonuçları negatif çıkan hastanın tomografi belirtileri ise pozitif. Bakanlık bu şüpheye rağmen henüz doyurucu bir açıklama yapmadı.

29/03/2020 14:55
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: koronavirüs, Organizasyon korkutuyor, haberkibris, kktc sağlık bakanlığı kıbrıs korona virüs, kıbrıs korona virüs ölümi kktc korona virüs, kktc korona virüs önlemleri, kktc bakanalar kurulu,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.