Özcafer: Denktaş ve Çağman destek veriyor

DP Genel Sekreteri Özcafer, 4'lü hükümete Denktaş ve Çağman'ın destek verdiğini hükümetin kurulamaması durumunda UBP'nin azınlık hükümeti kuracağını söyledi

ads
02/12/2020
HK

ads
Özcafer: Denktaş ve Çağman destek veriyor

Demokrat Parti Genel Sekreteri Afet Özcafer, katıldığı bir TV programında önemli açıklamalarda bulundu.

Afet Özcafer, geniş tabanlı ve teknokrat hükümete karşı olmadıklarını belirterek, UBP Genel Sekreteri ve Başkan Vekili Ersan Saner hükümeti kuramadığı için görevi devralan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

En fazla milletvekiline sahip olan 3 partinin bir araya gelip hükümet kuramadığına dikkat çeken Özcafer, “Önce 3'lü ardından 2'li koalisyon hükümeti denendi ancak başarılı olunamadı. Bundan dolayı 4’lü koalisyon hükümeti kurulması için çalışılıyor" dedi.

Afet Özcafer, 4'lü hükümetin kurulamaması durumunda UBP'nin 19 vekille azınlık hükümeti kurup ve erken seçime gideceğini vurguladı.

Teknokrat hükümetine karşı olmadıklarını anlatan Özcafer, Serdar Denktaş ve Koral Çağman’ın 4’lü hükümete “evet” diyeceğini ifade etti.

En kısa zamanda hükümetin kurulup bütçenin geçirilmesi gerektiğini savunan Özcafer, “En doğru karar hükümetin kurulması ve Eylülde seçime gidilmesidir. Halkın beklentisi bu yöndedir. Kıbrıs görüşmeleri başlıyor Türkiye’yi zor duruma sokmamak için hükümet kurulmalıdır” ifadelerini kullandı.

02/12/2020 11:05
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS:
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.