Özel: CHP artık yüzde 25'lik tavanı kırmıştır

ads ads ads ads
01/04/2024

ads
Özel: CHP artık yüzde 25'lik tavanı kırmıştır

 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, oy sayımı sürerken parti genel merkezi önünde vatandaşlarla buluştu. Özel, konuşmasında "Seçmen bütün renklerimizle Türkiye Cumhuriyeti dedi. CHP artık yüzde 25'lik tavanı kırmıştır, tuzla buz etmiştir" dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, oy sayımı sürerken parti genel merkezi önünde vatandaşlarla bir araya geldi.

"CHP ARTIK YÜZDE 25'LİK TAVANI KIRMIŞTIR, TUZLA BUZ ETMİŞTİR"

Seçimin resmi olmayan sonuçları hakkında değerlendirmelerde bulunan Özel, "Seçmen bütün renklerimizle Türkiye Cumhuriyeti dedi. CHP artık yüzde 25'lik tavanı kırmıştır, tuzla buz etmiştir. CHP artık Akdeniz ve Ege kıyılarının değil, tüm Türkiye'nin partisidir" dedi.

"TARİHİ BİR SONUÇ ELDE ETTİK"

Özel, konuşmasına şöyle devam etti:

"Tarihi bir sonuç elde ettik. Bir cumhurbaşkanı 17 bakana karşı seçim kazanan Ekrem Başkanı, muhteşem bir seçim sonucuna imza atan Vahap Seçer'i, Adana'da Zeydan Karalar'ı kutluyorum. Sakinliğimizi koruyarak kazandığımız Hatay Büyükşehir'i kutluyorum.

"ATATÜRK'ÜN PARTİSİNİ İKTİDAR YAPACAĞIZ"

Kimseyi pişman etmemek üzere 228 belediye üzere çıktığımız yolda şu ana kadar kesinleşen 410 belediye başkanımız arı gibi çalışacaklar. Ekrem İmamoğlu gibi çalışacaklar. Ankara'da 25 belediyeden 16 tanesini aldık.

Birileri akıllarınca CHP'yi karıştıracak bizi birbirimize düşürecektir. Bu parti avukat bürosunda rezidansın son katında kurulmadı. Bu parti savaş meydanlarında kurulmuş partidir. Bu ikinci yüzyılın ilk yerel seçimiydi. İkinci yüzyılın ilk genel seçiminde Atatürk'ün partisini iktidar yapacağız."

 

01/04/2024 00:13
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Özel: CHP artık yüzde 25’lik tavanı kırmıştır
MANŞETLER

HK TÜRKİYE

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.