Özersay: Haklarımızı söke söke alabilirim

Özersay, Günaydın Haber Kıbrıs programında Hüseyin Ekmekçi’nin sorularını yanıtladı.

ads
ads
30/09/2020

ads
Özersay: Haklarımızı söke söke alabilirim

Dışışleri Bakanı ve Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı Kudret Özersay, Günaydın Haber Kıbrıs programında Hüseyin Ekmekçi’nin sorularını yanıtladı.

Başbakan Ersin Tatar’ın dün akşam ki Ankara ziyaretini yorumlayan Özersay, bu ziyaret olmasaydı Türkiye’nin söz konusu kaynağı yine aktaracağını vurgulayarak bunun çok önceden planlanan bir durum olduğunu söyledi.

“GELİRLERİMİZ DARALDI”

Pandemiyle birlikte masrafların artığını belirten Özersay, normal bir dönemden geçilmediğini harcamaların artığını belirterek devletin gelirlerinin azaldığını kaydetti.

“HAKLARIMIZI SÖKE SÖKE ALABİLİRİZ”

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine değinen Özersay, Kıbrıs meselesinin dışından artık dış politikanın daha önemli olduğunu vurgulayarak Kıbrıs Türk toplumunun değişen konjektürde yerini alabilmesi için fikir geliştirilmesine ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Özersay, “konuya hakim bir cumhurbaşkanı ile haklarımızı söke söke alabiliriz. Ben bunu yapabileceğime inanıyorum” dedi.

“GERGİNLİK AZALTILMALI”

Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı Kudret Özersay, cumhurbaşkanının söylemleriyle toplumu germekten vaz geçmesini belirterek geçen 5 yıllık dönemde sürekli gergin bir ortamın içinde olunduğunu kaydetti.

Özersay şöyle konuştu: “Cumhurbaşkanı, ülkedeki her insanın bu benim de cumhurbaşkanımdır diyebileceği biri olmalı, bu bir siyasi parti seçim değil bu partiler üstü bir seçimdir, önümüzdeki dönemde herkesi temsil edebileceğime herkes emin olabilir. Kıbrıs Türk halkının iradesine güveniyorum. Bütün bu manipülasyonlara, anket operasyonlarına rağmen bu seçimi kazanacağıma inanıyorum. Kıbrıs Türk Halkı kendi geleceğini kendi belirleyecek.”

30/09/2020 09:40
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: kudret özersay
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.