Özersay: Halkın güvenini kazanmak için bu şart

Özersay, hükümetin sağlıktaki krizi çözmediğini toplumun zarar gördüğünü iddia etti

ads ads ads ads
18/01/2021

ads
ads
Özersay: Halkın güvenini kazanmak için bu şart

HP Genel Başkanı Kudret Özersay, Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, hükümetin sağlıktaki krizi çözmediğini toplumun zarar gördüğünü iddia etti.

Aşı ile ilgili sosyal medyadan yapılan paylaşımların “aşılama programına uyulmadığı, keyfi bir uygulama yapıldığı” izlenimi yarattığını savunan Özersay, Sağlık Bakanı’nın yaptığı açıklamalarda hazırlıklı olduklarını belirttiğini ancak görüntünün “öyle olmadığını” söyledi.

Sağlık Bakanı Ali Pilli’ye aşı programını düzgün şekilde uygulaması çağrısında bulunan Özersay, halkın güvenini kazanmak için bunu yapmak gerektiğini kaydetti.

Özersay, Bakanlar Kurulu ile Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi arasındaki “çelişkilerin kamuoyunda, kaygı, belirsizlik ve güvensizliği tetiklediğini” savundu. Belirsizliği giderecek bilgilendirmenin de yapılmadığını söyleyen Özersay, bu çelişkinin oluşmaması adına gerekirse Bakanlar Kurulu’na komite üyelerinin de katılabileceğini belirtti. Özersay ayrıca açıklamaların anlaşılır ve açık şekilde yapılması ve alınan kararların gerekçelerinin anlatılması önerisinde bulundu.

Başbakanın hayat pahalılığının dondurma kararı ile ortaya çıkacak 100 milyon TL’lik artı kaynağın reel sektöre destek için kullanılacağına ilişkin açıklamasını hatırlatan Özersay, bu uygulamanın, kısa süre önce maaşların ödenmesinde 100 milyon TL’lik açık olduğu yönündeki açıklamayla ilgisi oldup olmadığını sordu.

Özersay, “Bu 100 milyon TL, maaşları ödemek için mi, yoksa reel sektörü desteklemek için mi kullanılacak. Bir de bu parayla reel sektörü nasıl destekleneceğini bilmek istiyoruz” dedi.

18/01/2021 15:12
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Kudret Özersay, MECLİS
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.