HABER KIBRIS

Özersay: Meclis'in Bakanlar Kurulu tarafından olağanüstü toplantıya çağrılması gündemde

ads
12/08/2018

ads
Özersay: Meclis'in Bakanlar Kurulu tarafından olağanüstü toplantıya çağrılması gündemde

Bakanlar Kurulu yarın olağanüstü bir toplantı yapma kararı aldı. Bakanlar Kurulu, ülkedeki ekonomik gelişmelerle ilgili atılacak adımları değerlendirmek üzere yarın sabah saat 10.00’da toplanacak.

Hükümet Sözcüsü olan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, TAK’a yaptığı açıklamada, Cumhuriyet Meclisi’nin Bakanlar Kurulu tarafından olağanüstü toplantıya çağrılmasının da gündemde bulunduğunu vurguladı. Özersay, geçtiğimiz hafta iki kez sadece ekonomi konularının ele alındığı toplantılar yapan Bakanlar Kurulu’nun önümüzdeki günlerde sadece hükümetin değil, muhalefetin de ekonomiyle ilgili görüşlerini alarak bir toplumsal konsensus temelinde ülkenin karşı karşıya bulunduğu sıkıntıları hafifletecek tedbirleri yürürlüğe koyma düşüncesinde olduğunu bildirdi.

Açıklamada, “Türk lirasının döviz karşısında önemli oranda değer kaybetmesi ekonominin farklı sektörlerini olumsuz yönde etkileyecek, özellikle dar gelirli vatandaşların geçim sıkıntısı çekmelerine neden olabilecek bir risk ortaya çıkardı. Bu türden önemli bir sorun ancak toplumsal birliktelik ile aşılabilir ve olumsuz etkileri azaltılabilir.” denildi.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.