Özersay: Ülke genelinde kapanma yakın…

ads ads ads ads
27/01/2021

ads
ads
Özersay: Ülke genelinde kapanma yakın…

Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay, pandemi sürecinde gelinen son durumu değerlendirerek “siyasetin bitmesi gereken noktadayız” dedi. 

Kişisel sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Özersay, salgın açısından durumun kritik olduğunu, ülke genelinde kapanmanın yakın olduğuna dikkat çekti.

Ülkede son günlerde artan vaka sayılarına dikkat çeken Özersay, “Hastaneden gelen bilgiler pek iç açıcı değildir. Bu andan itibaren hükümet ya da muhalefet pek bir manası yok, siyasetin bitmesi gereken noktadayız” dedi.

Özersay, muhalefet yapmanın manası olmadığı çağrısında bulundu sağlık konusunda hükümete olan desteğini dile getirdi.

Özersay’ın açıklaması şöyle:

Gelecek hafta Çarşamba gününe kadar sürmesi gereken Meclis bütçe görüşmelerini siyasi partiler olarak uzlaşmaya varıp bu Cuma sonuçlandırmayı kararlaştırmıştık, muhtemelen Cumayı da beklemeden yarın bitireceğiz. Salgın açısından durum kritiktir, kapanma kararlarının daha da sertleşmesi ve ülke geneline yayılması yakındır.

Hastaneden gelen bilgiler pek iç açıcı değildir. Bu andan itibaren hükümet ya da muhalefet pek bir manası yok, siyasetin bitmesi gereken noktadayız. Başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere hükümete salgına karşı mücadelede her konuda yardımcı olmaya hazırız.

Duyarlı, sağduyulu, yapıcı ve destekçi olacağız. İş birliği, el birliği ve güç birliği ile bu sıkıntıları hep birlikte aşacağız.

27/01/2021 22:42
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: kudret özersay, kıbrıs, covid-19, haberkibris,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.