HABER KIBRIS

ad

Özersay'dan sürpriz karakol ziyareti

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay yakalanan mültecileri ziyaret etti

ads
21/09/2018

ads
Özersay'dan sürpriz karakol ziyareti

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay bu akşam Kıbrıs açıklarından yakalanan 5 mülteciyi ziyaret etti. Özersay ziyaretini sosyal medya üzerinden duyurdu.

İşte Özersay’ın paylaşımı:

Bu akşam bakanlıktan eve dönüşte Girne Polis Müdürlüğü’ne giderek bugün karasularımıza izinsiz girerek balık avlarken yakalanan teknenin mürettebatını ziyaret ettim ve yetkili polis arkadaşlarımızdan bilgi aldım.

Mısır vatandaşı olan ve toplamda beş kişi olan bu şahıslarla Arapça bilen bir tercüman aracılığıyla sohbet ettim. Polisimizin kendilerine gayet iyi davrandığını ve temel ihtiyaçlarının olması gerektiği karşılanmış olduğunu bizzat gözlemledim. Yarın sabah mahkemeye çıkarılacaklar ve yasalarımız çerçevesinde mahkeme haklarında karar verecek. Gemi ise şu anda Girne limanına çekilmiş durumdadır. Gemide bulunan ve şu anda Polis müdürlüğünde tutulan Mısırlıların isimleri aşağıdaki gibidir.

 

Kıbrıs Rum basınında yer alan haberlerde hatalı ve birbiriyle çelişen çok sayıda haber gördüğüm için bu açıklamayı yapma ihtiyacı duydum.

 

1- Ahmed Farag Taha Elzahed,

2- Sameh Sobheye Ali Moharam,

3- Abdelraouf El Dayed Abdelrahman,

4- Abdou İbrahim Eid İbrahim Elgendy,

5- Amr Mahmoud Abdou Mohamed

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Özersay’dan sürpriz karakol ziyareti, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.