Özuslu: “Ercan’da ciddi bir güvenlik zafiyeti var”

ads ads ads ads
27/02/2024

ads
Özuslu: “Ercan’da ciddi bir güvenlik zafiyeti var”

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Sami Özuslu, Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu'nda “Hükümet var mı, varsa ne iş yapıyor?” konulu güncel konuşma yaptı.

-Özuslu: “Ercan’da ciddi bir güvenlik zafiyeti var”

 “Ortada bir hükümet var mı?” sorusuna yanıt arayacağını ifade eden Özuslu, Türkiye’de bazı billboardlarda KKTC’de yeni bir kent oluşturulacağına ve 6 olan kent sayısının 7’ye çıkacağına ilişkin reklamlar yapıldığını söyledi.

Bu reklamların Ercan Havaalanı yanında 30 bin kişilik bir yaşam alanı kurulacağı yönünde olduğunu belirten Özuslu, bölgenin Fasıl 96’ya tabi olduğunu için Şehir Planlamanın konuya müdahale edemeyeceğini belirtti.

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın bir açıklamasına değinen Özuslu, toprağın el değişmesine ilişkin uyarılarda bulunduklarını, söz konusu bölgenin Değirmenlik beldesi sınırları içinde olduğunu, nüfusun 20 bin civarında olduğunu ve reklam verenlerin ise “30 bin kişilik yeni yaşam alanı yapıyoruz” dediğini belirtti.

Sami Özuslu, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a "Türkiye televizyonlarında İsraillilere mülk satışı konusunda popülizm yapma" eleştirisinde bulundu.

Özuslu, “Sahte reçete” konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu’na “son 6 ayda sigortalıların eczanelerden aldığı ilaç sayısını, Sosyal Sigortalar Dairesi’nin ne kadar ödeme yaptığını ve kaç eczacının sisteme girdiğini" sordu. Özuslu, muhaceret izni ve kimlik kartı sahtelemesi yapıldığı yönünde duyum aldıklarını aktardı.

Emekli bir generalin Ercan Havalimanı VIP salonundan çıkmasına rağmen Ankara’da sigara kaçakçılığından tutuklandığını da belirten Özuslu, bunu, Ercan’da ciddi bir güvenlik zafiyeti olduğunun göstergesi olarak değerlendirdiğini belirtti. Bu konuda izahat istediğini kaydeden Özuslu, “VIP salonunun istismar edildiğini mi anlayalım?” diye sordu. Özuslu, “Acaba başka kimler neler kaçırıyor? T&T, sözünü ettiği 150 sivil güvenlik görevlisinin kaçını istihdam etti?” sorularını da yöneltti.

27/02/2024 15:28
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.