HABER KIBRIS

Özyiğit'ten çözüm açıklaması

ads
14/09/2017

Özyiğit'ten çözüm açıklaması
ads

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit ADA TV de gündemi değerlendirdi.

Erçin Şahmaran’ın “SÖZ SİZDE” programına konuk olan Özyiğit’in açıklamaları şöyle;

“Öğretmen Akademisini kapatılacak”

“Yıllarca devlet okullarında görev yaptım. Bugün gelinen nokta için üzülüyorum. Maalesef özel okullar çekim merkezi oldu. İnsanlar birçok sebepten çocuklarını devlet okullarına göndermiyor. Bu zor ekonomik koşullarda, borçla çocuklarını özel okullara gönderiyor. Oysa devlet okulları tercih edilmeli. “Neden özel okul ?” sorusuna hükümet cevap bulmalı ve gerekeni yapmalı.

Okullarda yaz tatili sürecince eksikler giderilir. Yapılması gerekenler yapılır. Okullar tatil de olabilir. Ama Eğitim Bakanlığının tatil yapma lüksü yoktur. Şimdi herşey yarım. Bakanlık içinde yapılanlardan Sayın Bakanın haberi yok. Koordinasyon ofisi kuruldu. Çalışıyor. Bakanlıktan bir görevli var. Bakan haberim yok diyor.

Bakanlık görevini yapacağına Öğretmen Akademisini kapatmaya çalışıyor. Göstermelik öğrenci aldılar. Seçimden sonra Akademi kapatılacak.”

“Din ve laiklik baskısı gelecek”

Saat konusunda hükümet yanlıştan dönmeli. Kış saati uygulamasına geçilmeli. Hükümet ne vilayet, ne yama olmayız diyor. Fakat tüm icraatları vilayet gibi. Biz burada yaşıyoruz. Anavatan burasıdır. Bizim kendi sosyal yaşantımız var.

Atatürk unutturulmaya çalışılıyor. Bunların arkasından din ve laiklik baskısı gelecek. Bir FETÖ konusu var. Belli olan birşey yok. Herkes tedirgin, birbirine şüpheyle bakıyor. Konu açıklansın tamamlansın.”

“İki devletli çözüme karşıyız”

Kıbrıs konusu çözülmeden süreç bitmez. Biz iki devletli çözüme karşıyız. Çözüm olmazsa KKTC ile devam ederiz görüşünü de desteklemiyoruz. Kıbrıs için çözüm Federal bir çözümdür.”

“Gerçek TKP öncümüzdür”

Seçim ve kurultayımıza hazırlanıyoruz. Yoğun bir dönem bizi bekliyor. Vatandaş kimin ne olduğunu biliyor. Biz köklerimizi biliyoruz. TKP bizim öncümüzdür. Ama gerçek TKP. Şimdiki gibi çakma olan TKP değil”.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Cemal Özyiğit, tdp, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK TÜRKİYE

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems