Paris'te Disneyland kapılarını yeniden açtı

Fransa’nın başkenti Paris’teki Disneyland, corona virüsü salgını nedeniyle 30 Ekim'den bu yana kapalı olan kapılarını yeniden açtı.

ads ads ads
17/06/2021

ads
ads
ads
Paris'te Disneyland kapılarını yeniden açtı

Fransa'da corona virüsü salgınında vaka sayılarının düşmesiyle birlikte hayat yeniden normale dönüyor. Salgın nedeniyle 30 Ekim’den bu yana kapalı olan Disneyland Paris, 7.5 ayın ardından kapılarını yeniden açtı. Covid-19 tedbirlerine uygun şekilde açılan Disneyland'de 6 yaşından itibaren tüm ziyaretçiler için maske takma zorunluluğu getirilirken, sosyal mesafeyi kolaylaştırmak için kapalı oyun kapasitesi yüzde 50, açık oyun kapasitesi ise yüzde 65 olarak belirlendi.

Paris'te bulunan Disneyland'ın çevresindeki düzinelerce otel ve restoran, salgın krizinden önce tek başına Fransız turizm gelirinin yüzde 6’sından fazlasını oluşturuyordu. İlk olarak 12 Nisan 1992 tarihinde açılan Disneyland Paris, 2018 yılında günde yaklaşık 27 bin ziyaretçi sayısıyla Avrupa’nın önde gelen turizm merkezlerinden biri.

Fransa'da bugünden itibaren açık alanlarda maske takma zorunluluğu kaldırılırken, stat ve pazarlar gibi kalabalık yerlerde ise maske kullanımı devam edecek. Fransa Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte 3 bin 58 yeni vaka tespit edilmesi ile toplam vaka sayısının 5 milyon 747 bin 647'e ulaştığı bildirildi.

17/06/2021 14:47
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Paris, Disneyland
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.