Pekin’deki ''sıfır vaka'' stratejisinde 5 yıl vurgusu karışıklığa yol açtı

ads ads ads ads
28/06/2022

ads
Pekin’deki ''sıfır vaka'' stratejisinde 5 yıl vurgusu karışıklığa yol açtı

Çin’in başkenti Pekin’de, koronavirüse karşı gelecek 5 yıl boyunca “sıfır vaka” stratejisinin uygulanacağına dair paylaşılan ve daha sonra kaldırılan bilgilendirme mesajı alarma yol açtı.

Pazartesi günü yayımlanan ve Çin Komünist Partisi Pekin Sekreteri Cai Qi’ye atfedilen bir bildiride, gelecek 5 yıl için başkent Pekin’de salgını önleme ve kontrol mekanizmasının aralıksız sürdürüleceği bilgisi yer aldı.

İlk olarak Beijing Daily tarafından paylaşılan ve ardından diğer medya kanallarında yer alan bildiri, sosyal medyaya da yayıldı. Ancak daha sonra yayınlardan “5 yıl” ibaresi kaldırıldı ve Weibo’daki ilgili etiket silindi.

28/06/2022 09:35
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: pekin, koronavirüs
MANŞETLER

HK KORONAVİRÜS

Yeni varyantın ismi belli oldu

HK KORONAVİRÜS

Dünya çapında 660 milyon kişiye bulaşan, 6.5 milyondan fazla kişinin ölümüne yol açan, Covid 19 pandemisi artık birçok ülkenin gündeminden çıkmak üzere. Buna karşın artan vakalar uzmanları endişelendiriyor. Güney Afrika'da bir araya gelen virüs ve salgın hastalık uzmanları, kış mevsimine girilirken yeni ve daha ölümcül varyant riskinin sürdüğü uyarısında bulundu. Şimdilik ortaya çıkmasa da yeni varyant için kullanılacak isimse "Pi" olacak.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.