Pile Türk Kültür Sanat ve Spor Derneği kadınları, organlarını bağışladı

Pile Türk Kültür Sanat ve Spor Derneği kadınları bugün organlarını bağışladılar.

ads ads ads ads
23/11/2022

ads
ads
Pile Türk Kültür Sanat ve Spor Derneği kadınları, organlarını bağışladı

Pile Türk Kültür Sanat ve Spor Derneği kadınları bugün organlarını bağışladılar.

Bugün Mesarya tesislerinde düzenlenen organ bağışı semineri sonrasında dernek üyesi kadınlarımız organlarını bağışladılar.

Hemodiyaliz ve Böbrek Hastaları Dayanışma Derneği üyeleri ve Başkan Yardımcısı Çimen Ayrancıoğlu da seminere katıldı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Pile Türk kültür sanat ve spor derneği as başkanı  Naime Kerem yaptığı konuşmada, ‘’Her yıl milyonlarca insan organ beklerken yaşamını yitiriyor. Dünyamızda her geçen gün organ bekleyen hastalarmızın sayısı artıyor. Organ bağışı yeterli olmadığı için hastalar kaderleriyle başbaşa kalıyorlar. Ne yazık ki insan, organ bağışını beklerken bağışın önemini anlıyor. Yaşarken de yaşamdan sonra da başkalarına yardım etmek bizim elimizde. Bu konuda duyarlı olmak hepimiz toplumsal sorumluluğudur, unutmayalim destek olmak da yaşatmak da çok güzel bir duygudur’’.Dedi.

Daha sonra söz alan Hemodiyaliz ve Böbrek Hastaları Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Çimen Ayrancıoğlu, bu seminere katılanlara ve böylesi mükemmel bir semineri gerçekleştirenlere ve organ bağışın’da bulunanlara yürekten teşekkür etti.

 

23/11/2022 15:35
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: pile, kadın, organ bağışı
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.