Pilli: Ne Saner aradı ne de Tatar…

ads ads ads ads
22/02/2021

ads
ads
Pilli: Ne Saner aradı ne de Tatar…

Sağlık Bakanlığı görevinden alınan Ali Pilli katıldığı bir TV programında Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın kendisinin görevden alınma yazısını imzalaması gerektiğini söyledi.

Ne Başbakan Ersan Saner’in ne de Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın kendisini aramadığını kaydeden Pilli, bazı milletvekilleri ve bakanların kendisini aradığını belirtti.

Pilli, kendisinin güven duyulan ve sevilen bir insan olduğunun altını çizerek “Tatar, isteseydi görevden alma yazımı imzalamazdı” ifadelerini kullandı.

“Başbakan Ersan Saner sizi arayıp teşekkür etti mi?” sorusu üzerine konuşan Pilli, “hayır” yanıtını verdi, Başbakan Saner ile karşılaşmadıklarını söyledi.

Ali Pilli şöyle devam etti:

Bazı milletvekilleri ve bakanlar aradı ama Cumhurbaşkanı Ersin Tatar beni aramadı. Bunu polemik yapmak istemiyorum ama Tatar’a kırgının ve üzgünüm. Daha önce beni arayıp söyleyebilirdi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, isteseydi görevden alma yazımı imzalamazdı.

“Ali Pilli’ye karşısı güven ve sevgi var”

Covid-19 salgını ciddi bir durum halk Ali Pilli’ye karşısı güven ve sevgi var. Covid-19 mücadelesinde güven çok önemlidir.

Bu güven varken Cumhurbaşkanı Tatar önüne gelen yazıyı imzalamaması gerekirdi. Artık ben söyleyeceğim. Tatar’ın o imzayı atmaması gerekirdi. En azından Başbakan Saner’e “Git bir daha düşün” demesi gerekirdi.

     

 

 

22/02/2021 21:38
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Pilli: Ne Saner aradı ne de Tatar…, ali pilli, haberkibris, kıbrıs,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.