Pilli:Lefkoşa ve Girne bu akşam kapanacak

ads ads ads ads
26/01/2021

ads
ads
Pilli:Lefkoşa ve Girne bu akşam kapanacak

Sağlık Bakanlı Ali Pilli, BRT’de katıldığı Manşet+ programında bu geceden itibaren Lefkoşa ve Girne’de ‘tam kapanmaya’ gidileceğini söyledi. Pilli, detayların Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi tarafından ilerleyen saatlerde açıklanacağını da ifade etti. 

Bakan Pilli yaptığı açıklamada Üst Kurulun aldığı kararların bu gün yeniden değerlendirileceğini kararların en kısa sürede açıklanacağını söyledi.

Bakan Pilli'nin açıklaması şöyle:

Kapanmalarla ilgili gün içinde açıklama yapılacak. Girne ve Lefkoşa’ya giriş çıkışlar olmayacaktır. Acil durumlarda geçişlere izin verilecektir. Diğer bölgelerde yaşayanlar da kapanmış gibi hareket etmelidir. Aile ve komşu ziyareti yapılmamalı. Mecbur kalmadıkça sokağa çıkılmasın. Süratle taramalar yapılacak. Herkes izole olacağı için bulaş duracaktır, vakalar ve temaslılar tespit edilecektir. Sağlık çalışanlarının iş yükü bu bölgelerde artacaktır. Girne’de bir doktor koronavirüs oldu. Temaslı hemşireler karantinaya alındı. Başka bölgelerden takviye ediliyor. Sağlık hizmeti verilmeye devam ediliyor. Lefkoşa’daki karantinadaki hemşirelerin karantinası bitti göreve dönüyorlar. Girne ve Lefkoşa’da yaşayıp başka bölgelerde yaşayanlar işe gidemeyecek. Özel izin alınacak.

26/01/2021 10:24
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: sağlık bakanı ali pilli, girne, lefkoşa
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.