Polis Gemikonağı'ndaki Ölümlü Kazayla İlgili Açıklama Yaptı: Sürücü Türkiye'de Tutuklu

Gemikonağı’nda meydana gelen ve bir üniversite öğrencisinin ölümüne neden olan kazayı yapan sürücüyle ilgili Polis Basın Subaylığı açıklama yaptı.

ads ads ads ads
22/06/2024

Polis açıklamasında, kazayı yapan sürücünün halen Türkiye’de tutuklu bulunduğu ve olaya ilişkin tahkikat dosyasının ivedilikle hazırlanarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildiği vurgulandı

ads
Polis Gemikonağı'ndaki Ölümlü Kazayla İlgili Açıklama Yaptı: Sürücü Türkiye'de Tutuklu

Polis, Gemikonağı’nda geçen hafta 26 yaşındaki Naveed Akbar ölümüyle sonuçlanan kazaya neden olan araç sürücüsü 22 yaşındaki Mehmet Eren Erdoğan'ın Türkiye’de tutuklu bulunduğunu açıkladı.

Konuya ilişkin açıklama şöyle: “15 Haziran 2024 tarihinde, Gemikonağı’nda Ecevit Caddesi üzerinde meydana gelen trafik kazası sonucu bir yabancı uyruklu şahıs hayatını kaybetmiş, araç sürücüsü askeri personel aleyhinde mevcut mevzuat, protokol ve/veya usul ve esaslar kapsamında Polis Genel Müdürlüğü’nce ivedilikle tahkikat dosyası hazırlanarak, 20 Haziran 2024 tarihinde ilgili merciler üzerinden Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmiştir. Kazaya methaldar araç sürücüsü Türkiye’de halen tutuklu bulunmakta olup, ilgili makamlar arasında sürece ilişkin gerekli bilgi alışverişi yapılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

 

.

 

22/06/2024 12:45
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: habee, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.