Polisten uyarı: Sosyal medya dolandırıcılarına dikkat

ads ads ads ads
02/06/2023

ads
Polisten uyarı: Sosyal medya dolandırıcılarına dikkat

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamada sosyal medya dolandırıcılarına karşın, halkın dikkatli olması yönünde uyarı yapıldı.  

Açıklamada, ''Halkımızın benzer mağduriyetleri yaşamaması adına, internet üzerinden veya sosyal medya platformlarından alışveriş yapacakları zaman çok dikkatli olmaları ve satın alacakları ürünlerin fiziki varlıklarını görmeden, verilen banka hesap numaralarına para havale etmemeleri önemle rica olunur'' ifadelerine yer verildi.

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamanın tamamı şöyle;

''Instagram ve Facebook gibi sosyal medya platformlarında, bazı kötü niyetli kullanıcılar tarafından açılan sahte hesaplarla, çeşitli senaryolar üretilerek dolandırıcılık faaliyetleri yapılmaya ve şahıslardan sahtekarlıkla para temin edilmeye devam ediliyor.

Son olarak Instagram kullanıcısı “Cepvillagsm" tarafından, dolandırmak kastı ile cep telefonu ödüllü bir çekiliş düzenlendiği ve çekiliş sonucunda “I Phone 14 Pro Max” kazandığı beyanında bulunduktan sonra, verilen banka hesap numarasına kargo, KDV ve IMEI ücreti gibi masraflar için para havale edilmesi sağlanarak, instagram kullanıcısı bir şahıstan sahtekarlıkla 54.513 TL para temin edildiği tespit edilmiştir.

Halkımızın benzer mağduriyetleri yaşamaması adına, internet üzerinden veya sosyal medya platformlarından alışveriş yapacakları zaman çok dikkatli olmaları ve satın alacakları ürünlerin fiziki varlıklarını görmeden, verilen banka hesap numaralarına para havale etmemeleri önemle rica olunur''

02/06/2023 18:07
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Polisten uyarı: Sosyal medya dolandırıcılarına dikkat
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.