Prens Charles'ın corona testi pozitif çıktı

ads
25/03/2020

ads
ads
Prens Charles'ın corona testi pozitif çıktı
ads

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve hayatı durma noktasına getiren corona virüs spor, sanat, eğlence ve siyaset dünyasından birçok ünlü ismi de etkiledi. Birçok ünlü ismin corona testi pozitif çıktı ve karantinaya alınarak tedavisine başlandı. Son olarak Galler Prensei Charles'ın corona virüs testi pozitif çıktı. Eşi Camilla'da ise virüse rastlanmadı.

Galler Prensi Charles’in corona virüs testi pozitif çıktı. 71 yaşındaki Prens, kendini İskoçya’daki Balmoral Konutu’nda karantinaya aldı. Eşi Camilla’nın test sonucu ise negatif çıktı. Çift, aynı konutta ama farklı odalarda kalacak.

Kraliyet konutu Clarence House’tan yapılan açıklamada, “Galler Prensi’nin corona virüs test sonucu pozitif çıktı. Hafif belirtiler görüldü, onun dışında sağlık durumu iyi. Son birkaç gündür evinden çalışıyor. Cornwall Düşesi’ne de test yapıldı ancak virüse rastlanmadı. Hükümet ve sağlık çalışanlarının tavsiyeleri üzerine Prens ve Düşes İskoçya’daki evlerinde kendilerini karantinaya aldı” denildi.

Öte yandan açıklamada, "Son haftalarda gerçekleştirdiği çok sayıda katılım nedeniyle Prens'in virüsü kimden kaptığını tespit etmek mümkün değil" denildi.

Virüsün Prens Charles'a kimden bulaştığını tespit etmenin mümkün olmadığı ifade edilse de İngiliz medyası, daha önce corona virüs testlerinin pozitif çıktığı duyurulan Prens 2. Albert'in 10 Mart'ta Water Aid yardım kuruluşunun Londra'da düzenlediği yardım etkinliğinde İngiltere Veliaht Prensi Charles ile bir araya geldiğine ve el sıkıştığına dikkat çekti.

Prens Charles, 93 yaşındaki annesi Kraliçe Elizabeth ile de en son 12 Mart’ta görüşmüştü. Kraliyet yetkilileri, Kraliçe'nin durumunun iyi olduğunu bildirdi.

25/03/2020 21:05
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Prens Charles’ın corona testi pozitif çıktı, HABERKİBRİS,
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.