Prens Harry, babasını ziyaret etti

 İngiltere Kralı 3. Charles'ın ABD'de yaşayan oğlu Sussex Dükü Prens Harry, kanser olduğu açıklanan babasını ziyaret etti.

ads ads ads ads ads
07/02/2024

ads
Prens Harry, babasını ziyaret etti

 İngiltere Kralı 3. Charles'ın ABD'de yaşayan oğlu Sussex Dükü Prens Harry, kanser olduğu açıklanan babasını ziyaret etti.

Kraliyet görevlerinden çekilen ve ailesiyle yaşadığı anlaşmazlıklar nedeniyle 2020'den beri ABD'de yaşayan Prens Harry, Kral Charles'ın dün kanser olduğunun açıklanması üzerine bugün İngiltere'ye geldi.

Buckingham Sarayı yakınlarındaki Clarence House Sarayı'nda babası Kral Charles'la görüşen Prens Harry'nin ziyareti yaklaşık 1 saat sürdü.

Prens Harry'nin ziyaretinin ardından Kral Charles ve Kraliçe Camilla, Clarence House Sarayı'ndan Buckingham Sarayı'na geçti. Kral ve Kraliçe buradan da helikopterle Sandringham Sarayı'na gitti.

İngiliz medyasında yer alan bilgiye göre Prens Harry, İngiltere'de kalacağı süre boyunca kardeşi Galler Prensi William'la görüşmeyecek.

Prens Harry, 2020'de kraliyet görevlerinden ayrıldığını açıklamış, daha sonra ABD'li eşi Meghan Markle ile ABD'ye taşınmıştı.

Çıktığı televizyon programları ve yazdığı kitabında kraliyet ailesini ırkçı ve "çekilmez" olmakla suçlayan Prens Harry, özellikle babası ve kardeşiyle ilişkisine ilişkin tepki çeken detayları açıklamıştı.

- Endişe verici durum neticesinde yapılan testlerde kanser teşhis edilmişti

Kral Charles'ın ocak ayında prostat büyümesi tedavisi olacağı açıklanmış, 26 Ocak'ta hastaneye yatan Kral, 29 Ocak'ta taburcu edilmişti.

Buckingham Sarayı'ndan dün yapılan açıklamada, prostat büyümesi tedavisi esnasında fark edilen endişe verici bir durum neticesinde yapılan testlerde Kral Charles'a kanser teşhisi konduğu kaydedilmişti.

Kral'ın prostat kanseri olmadığına da vurgu yapılan açıklamada, kanserin türü ya da evresine ilişkin detaylara yer verilmemişti.

Saray, Kral'ın bir süre kamuya açık etkinliklere katılmayacağını, resmi görevlerine ise devam edeceğini belirterek, kanser tedavisine başlandığını açıklamıştı.

Kral'ın, spekülasyonların önüne geçmek için teşhisin duyurulmasını istediği de belirtilen açıklamada, ayrıca Kral Charles'ın kardeşleri ve oğlu Prens William'a haberi kendisinin verdiği de kaydedilmişti.

07/02/2024 10:03
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Prens Harry
MANŞETLER

HK İNGİLTERE

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.