Prens William, büyükbabası Prens Philip’in durumunun iyi olduğunu söyledi

ads ads ads ads
22/02/2021

ads
ads
Prens William, büyükbabası Prens Philip’in durumunun iyi olduğunu söyledi

Prens William, İngiltere’nin doğusundaki bir aşı merkezine yaptığı ziyaret sırasında “Durumu iyi, gözetim altında tutuluyor” ifadelerini kullandı.

Prens William, bugün yaptığı açıklamada İngiltere Kraliçesi’nin eşi Prens Philip’in hastanede geçirdiği altıncı gecenin ardından iyi durumda olduğunu söyledi.

99 yaşındaki Edinburgh Dükü Prens Philip, geçtiğimiz Salı günü, geçirdiği bir hastalık nedeniyle kendisini iyi hissetmediği için hastaneye kaldırılmıştı.

Reuters’in haberine göre Prens William, İngiltere’nin doğusundaki bir aşı merkezine yaptığı ziyaret sırasında “Durumu iyi, gözetim altında tutuluyor” ifadelerini kullandı.

Buckingham Sarayı’ndan yapılan açıklamada Dük'ün hastalandıktan kısa bir süre sonra Londra’nın merkezindeki Kral VII. Edward Hastanesine kaldırıldığı ve hafta sonu gözetim altında tutulduğu belirtildi.

Kraliyet ailesine yakın bir kaynak, doktorların son derece titizlikle çalıştığını ve Dük’ün moralinin yüksek olduğunu söyledi.

2017 yılında resmi görevlerinden çekilen Prens Philip, daha önceki bir hastalığı nedeniyle tedavi görürken 2019 yılı sonunda aynı hastanede dört gece geçirmişti.

22/02/2021 20:10
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: prens philipp, prens william, ingiltere, kraliyet, haberkibris
MANŞETLER

HK İNGİLTERE

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.