Prens William’a sordular: Çocuklarınız ileride eşcinsel olduklarını açıklasalar ne dersiniz?

ads
28/06/2019

ads
Prens William’a sordular: Çocuklarınız ileride eşcinsel olduklarını açıklasalar ne dersiniz?

Prens William, önceki gün LGBTİ bireylerin konut bulma sorunu için çalışan gönüllü organizasyon Albert Kennedy Trust’ı ziyaret ederek evsiz LGBTİ gençlerle ilgili bilgi aldı.

Kate Middleton’la evli olan üç çocuk babası Prens William’a ziyareti sırasında çocukları hakkında soru soruldu.

İki erkek bir kız babası olan 37 yaşındaki William, “Çocuklarınız ileride eşcinsel olduklarını açıklasalar ne dersiniz?” sorusuna, kendisi için böyle bir şeyin sorun olmayacağı şeklinde yanıt verdi.

5 yaşında Prens George, 4 yaşında Prenses Charlotte ve 1 yaşında Prens Louis adında çocukları olan Prens William, ”Son zamanlarda bana bu soruyu birkaç kişi daha sorunca düşündüm. Ebeveyn olana kadar bunu düşünmüyorsunuz. Benim açımdan kesinlikle sorun yok” şeklinde konuştu.

“Endişelenmem gereken tek şey, onların sahip oldukları rollerin nasıl yorumlanacağı ve nasıl görüleceği” diyen Prens William, “Catherine ve ben onların hayata iyi hazırlanmaları hakkında epey konuşuyoruz” ifadesini kullandı.

Prens, ”Beni, onların eşcinsel olmaları endişelendirmiyor, başkalarının nasıl tepki vereceği ve algılayacağı konusu endişelendiriyor” dedi.

28/06/2019 09:28
ad
Bu habere tepkiniz:
TAGS: Prens William, LGBTİ, haberi kıbrıs
MANŞETLER

HK MAGAZİN

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.