Putin: Teksas'ta çevreci olmaktan uzak yöntemler kullanıldı

ads ads ads ads
02/03/2021

ads
ads
Putin: Teksas'ta çevreci olmaktan uzak yöntemler kullanıldı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD'nin Teksas eyaletinde yaşanan dondurucu soğuklar nedeniyle ortaya çıkan enerji sorununun, küresel kömür piyasalarına yaklaşımı etkileyebileceğini açıkladı.

Putin, video konferans yöntemiyle katıldığı sektör toplantısında, Rusya'daki kömür üretiminin, 2017 itibarıyla yıllık 400 milyon tonu geçtiğini söyledi.

Söz konusu üretimin yarıdan fazlasının yurt dışından tedarik edildiğine işaret eden Putin, ihracat hacminin ise son 8 yılda yüzde 30'dan fazla arttığını vurguladı.

"Teksas'ta çevreci olmaktan uzak yöntemler kullanıldı"

Çevre kirliliği nedeniyle küresel kömür sektörünün gelecekte küçüleceğine dair bazı tahminlerin bulunduğuna dikkati çeken Putin, şunları söyledi.

"Alternatif yakıtların daha aktif kullanımı dahil, bazı teknolojik gelişmeler nedeniyle pazarda önemli bir daralma yaşanacağının öngörüldüğü sır değil. Alternatif enerjinin kullanılmasına yönelik bazı örneklerin de farkındayız. Soğuklar geldiğinde Teksas dondu ve rüzgar güllerinin ısıtılması için çevreci olmaktan çok uzak yöntemler kullanıldı. Belki bu durum da küresel kömür sektörüne yönelik yaklaşımda değişikliklere neden olacaktır."

02/03/2021 16:22
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: abd, Rusya, Vladimir Putin
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.