Rakiplerin baskınlığı geri adım attırdı… Sanofi mRNA aşısından vazgeçti

Sanofi, salgın hastalıkla mücadelede BioNTech-Pfizer ittifakının yanı sıra Moderna'nın baskın rolü nedeniyle kendi mRNA tabanlı COVID-19 aşısı için çalışmalarından vazgeçtiğini açıkladı.

ads ads ads ads
28/09/2021

ads
ads
ads
Rakiplerin baskınlığı geri adım attırdı… Sanofi mRNA aşısından vazgeçti

Fransız sağlık grubu, bunun yerine İngiliz ortağı GlaxoSmithKline ile toplu denemelerin devam ettiği daha geleneksel protein bazlı yaklaşıma dayalı olan bir COVID-19 aşı adayını piyasaya sürme çalışmalarına odaklanacak.

Sanofi’nin, Translate Bio’yu devralmasının bir parçası olan mRNA aşısının klinik gelişimini bırakma kararı, bugün açıklanan olumlu Faz I/II çalışma ara sonuçlarına ve katılımcıların kan okumalarının güçlü bağışıklık reaksiyonu göstermesine rağmen alındı.

DİĞER ÇALIŞMALAR İÇİN TEŞVİK

Ancak Sanofi, ortaya çıkan sonuçların şirketi yalnızca teknolojiyi grip ve diğer hastalıklara karşı potansiyel bir aşı olarak kullanma çalışmalarını sürdürmeye teşvik ettiğini ve onaylanmış iki mRNA aşısının güçlü pazar varlığı nedeniyle COVID-19 alanından vazgeçtiğini açıkladı.

Sanofi Pasteur’un küresel araştırma ve geliştirme başkanı Jean-Francois Toussaint, “Bu sonuçlar, mRNA geliştirme programlarımız için önümüzdeki yolu açıkça belirlemeye yardımcı olacak” dedi.

28/09/2021 12:13
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Sanofi, mRNA, aşı
MANŞETLER

HK SAĞLIK

Uzmanı uyardı: Gece yeme bozukluğu kadınlarda daha sık görülüyor

HK SAĞLIK

Yeme bozukluklarından biri olan gece yeme bozukluğu sendromu kişinin gece uykusundan uyandıktan sonra akşam yemeğini yediği halde, geç saatlerde çok fazla yemek tüketmesi olarak tanımlanır. Yapılan araştırmalarda kadınların erkeklere oranla gece yeme bozukluğuna daha yatkın olduğu tespit edilmiştir. Kadınların yaşadıkları hormonel değişikler gece yeme eğilimini artırır. Sonbaharın gelişiyle birlikte günlerin kısalmasının gece yeme bozukluğunu tetiklediğini söyleyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Pınar Çoban Çinko, konu hakkında bilgi verdi.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.