Ralli Sprint Şampiyonasında final

Ralli Sprint Şampiyonası’nın final yarışı KKTC Başbakanlık Gençlik Dairesi Cumhuriyet Sprint Rallisi Cumartesi günü yapılıyor.

ads
13/11/2020
HK

ads
Ralli Sprint Şampiyonasında final

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında, Kuzey Kıbrıs Ralli Kulübü’nün (KKRK)organize ettiği Ralli Sprint Şampiyonası’nın final yarışı “KKTC Başbakanlık Gençlik Dairesi Cumhuriyet Sprint Rallisi” Cumartesi günü yapılıyor.

Gençlik Dairesi’nin sponsorluğunda Lefkoşa ve Dikmen bölgesinde hazırlanan 7,5 kilometrelik etapta yapılacak yarışa 15 ekip kayıt yaptırdı.

Dikmen bölgesinde hazırlanan etabın start noktası, Dikmen eski anayolu çöplük önünde olacak.

Finişi ise Lefkoşa Cezaevi arkasında bulunan gölet bölgesinde olacak. 

Yarışın seremonik startı, yarış sırasında servis alanı ve ödül töreni Lefkoşa Kızılbaş Klisesi olarak bilinen Gençlik Merkezi Birliği'nin park alanı olacak.

Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz ralli camiasının sevilen ismi, eski rallicilerden Ayer Argün adına özel bir kupanın düzenleneceği yarışta etabın adı da “Ayer Argün” olarak belirlendi. KKTC Başbakanlık Gençlik Dairesi’nin yanı sıra; Güven Sigorta, Gençlik Merkezi Birliği, Bicentürk Construction, Topcu Kahvesi, Bilgimer Workshop, Mannol Engine oil ve Hasmel Reklam’ın da katkı koyduğu yarışta 3 kez geçilecek Ayer Argün Etabı’nın ilki 11.00’de başlayacak.

Servisin ardından ikinci geçiş 12.00’de ve son geçiş 14.45’te başlayacak

13/11/2020 08:53
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Ralli, Sprint, Şampiyonası, final
MANŞETLER

HK SPOR

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.