HABER KIBRIS

Ralliciler, Büyük Ralli’yi bekliyor

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun organize ettiği, 2017 Şeker Sigorta Ralli Şampiyonası’nın beşinci ayağı 22-24 Eylül tarihleri arasında yapılacak

ads
14/09/2017

Ralliciler, Büyük Ralli’yi bekliyor
ads

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu (KKTOK) Başkanı Tigin Kişmir ve Girne Belediyesi Başkanı Nidai Güngördü arasında yapılan anlaşma sonucu Girne, 2017 Şeker Sigorta Ralli Şampiyonası’nın beşinci ayağı “Gülgün Süt Kuzey Kıbrıs Rallisi”ne ev sahipliği yapacak. 1,5 katsayı üzerinden puan verecek olan ralli sonunda büyük ölçüde şampiyonluk düğümü çözülecek.

Büyük Ralli 3 gün sürecek

22 Eylül Cuma akşamı Girne’de yapılacak seromonik start ile başlayacak rallide ekipler Girne Limanı çevresinde hazırlanacak parkuru iki kez geçecekler. 23 Eylül Cumartesi günü Karaağaç’ta bulunan Çeşme Etabı’nı geçecek olan ekipler daha sonra iki kez art arda Serdarlı Etabı’nı geçecekler. 24 Eylül Pazar günü ise iki kez art arda Tirmen Etabı, sonra Görneç Etabı ve servis arası olacak. Servisin ardından ekipler iki kez art arda Ergenekon Etabı’nı geçecekler ve bir kez daha Görneç Etabı’nı geçip finiş görecekler.

ads
Bu habere tepkiniz:
TAGS: Ralli
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems