Rasıh Reşat yazdı: Bugün başka yürüyüşüm var Serhat’ım

ads ads ads ads
19/04/2024

ads
Rasıh Reşat yazdı: Bugün başka yürüyüşüm var Serhat’ım

Sağlık nedenleri ve dolabımızda giymemizin fizik kuralları tarafından engellendiği kıyafetlerin yenisini almak durumunda kalmamak adına epey bir zamandır her gün akşamüzeri Sevgili Serhat İncirli ile yürüyoruz. Son zamanlarda arkadaşımız Barış Tosunoğlu da yürüyüşlere katıldı.
Hatta Serhat İncirli halkı uyardı, eğer akşam üzeri Yenikent civarlarında yer sarsıntısı hissedilmesi durumunda panik yapılmamasını, onunla benim birlikte tempolu bir şekilde yürüyüş yapmamız nedeniyle yer kürenin sarsıldığını ifade edip espri yapmış, bizi de rezil etmişti canlı yayında. 
Sabahları Serhat programı sırasında ona ‘Günaydın’ diye programın altına yorum yazar. Bugün yürüyor muyuz? diye devam ederim. O da yayında, Rasıh gardaşım, bugün yürüyoruz ya da şu yada bu nedenden dolayı yürüyemiyoruz diye yayında bana yanıt verir. Tabi bütün KKTC bizim yürüyüş meselemizin ve randevulaşmamızı da dinlemiş olur.
Bugün Serhat’ı izleyemedim. Dolayısıyla yürüyüş randevumuzla ilgili bir iletişim gerçekleşmedi. O nedenle yine bir kitle iletişim aracı olan gazete aracılığı ile Serhat’a mesajımı ileteyim istedim. Sevgili Serhat benim başka bir yürüyüş randevum var bugün. 
Ben bugün Şampiyon Melekler için yürüyeceğim. 
Saat 19.00’da Lefkoşa Otobüs terminalinin oradan başlayacağım ve Elçilik ve Meclis önüne kadar yürüyeceğim. 
Bu akşam planlarınız varsa iptal edin. Ya da bir iki saatliğine erteleyin. Biraz yürüyüş yapalım. Bu sağlık için değil bu adalet için olacak ama emin olun ki ruh sağlığınıza iyi gelecek. Bu adalet kavgasında, bir yumruk da siz atmış olacaksınız. 
Şampiyon Meleklerin Aileleri diyoruz ya, bu çocuklar sadece annelerinin ve babalarının çocukları olmaktan çıktı artık. Bu çocuklar tüm KKTC’nin çocukları oldu. O nedenle, Şampiyon Meleklerin ailesi dendiği zaman, üstünüze alın. Sizi kastediyorlar. Tüm Kıbrıs’ı kastediyorlar. Yetişkinlerin evlatları, gençlerin kardeşleri, çocukların abileri ablalarıdırlar. Ailedirler.   Aileyiz. 
Kendi ailemiz, kendi evlatlarımız için yürüyoruz bu akşam. Yürüyorsunuz. 
Sevgili Serhat ve Barış. Kusura bakmayın ben bugün alıştığımız parkurda yürümeyeceğim.   Başka yürüyüş randevum var. 
Abide ile, Ali’yle, Alp ile, Aras’la, Asya’yla  Atakan’la, Aykan ile, Bedriye’yle, Doruk’la, Duygu ile, Ecem’le, Elvin’le, Evren’le, Fahri ile, Hasan ile, Havin ile, Havva’yla, Hayal ile, İbrahim ile, İzcan’la, Kağan’la, Lavin ile, Mehmet ile, Mert ile, Mustafa’yla, Mülkiye ile, Nazife’yle, Nehir ile, Osman ile, Özgür ile, Pamir’le, Perihan’la, Sahil ile, Selin’le ve Serin ile randevum var. Onlarla yürüyeceğim. Serhat’ım, Barış’ım. Sizi de bekliyorlar.

19/04/2024 10:29
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: rasıh reşat, yazı, yorum
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.