RMMO’ya teçhizat tedariki için İsrail ile anlaşma imzalandı

ads ads ads ads
30/06/2022

ads
ads
RMMO’ya teçhizat tedariki için İsrail ile anlaşma imzalandı

Rum Milli Muhafız Ordusu (RMMO) için İsrail’den kişisel koruyucu ekipman ve bazı diğer askeri teçhizatların tedariki için dün, Güney Kıbrıs Savunma Bakanlığı’nda anlaşma imzalandığı bildirildi.

Fileleftheros gazetesinin haberine göre, Güney Kıbrıs Savunma Bakanı Haralambos Petridis, imza törenindeki açıklamasında bakanlığın hedefinin RMMO’nun kabiliyetinin modern araçlarla ve teçhizatlarla, daha güvenilir bir savunma gücü elde edebilmek için kaliteli şekilde artırmak olduğunu söyledi.

Habere göre Petridis, personelin tümü için modern koruyucu ekipman ve askeri teçhizat değişikliğinin ilk defa yapıldığına işaret ederken, İsrail ile savunma işbirliğinin özellikle ekipman ve teçhizatlar alanında geliştirilmeye devam ettiğini kaydetti.

Petridis, Güney Kıbrıs ile İsrail’in Doğu Akdeniz’in güvenliğiyle ilgili benzer tezlere sahip olduğunu ve iki ülke arasındaki ilişkilerin, ortak çıkarların ötesinde, stratejik savunma ve işbirliği yönünde ilerlemesi için çalışacaklarını dile getirdi.

Haberde, RMMO’nun alacağı ekipmanları üretecek şirketlerin İsrail merkezli “Source Vagabond” ile “Marom Dolphin” adlı şirketler olduğu belirtildi.

30/06/2022 14:26
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS:
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.